Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori fiatal...

Mennyire gyakori fiatal korban a szorulás?

Figyelt kérdés

Itt olvastam elég sok ilyen kérdést, amit iskolás korúak tesznek fel. Engem is érint a dolog és eddig eléggé szégyeltem, azt hittem, hogy ez inkább az idősebbeknél gond. Ez tényleg ilyen gyakori probléma fiatalon is?

És igaz, hogy később, idősebb korban csak rossabb lesz?


ma 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kortól függetlenül érinthet bárkit, akinek nem megfelelő a táplálkozása. A nagyon kevés rost bevitel, a nem elegendő víz ivása okozhat szorulást a 3 évesnél is meg a 99 évesnél is. Ez nem kortól függ.

Az idősekről azért hiszik azt az emberek, hogy "időskori szorulása" van, mert az idősek alapból keveset isznak, mert attől tartanak, hogy nem érnek ki időben a WC-re, és a vizelettartási gondok miatt inkább nem isznak.

Azt tudnod kell, hogy az üdítőitalok, még, ha rá is van írva, hogy "rostos gyümölcslé" nem megfelelő rostbevitel, csak egy nagy adag cukorbomba a szerencsétlen szervezetednek. Ha nem eszel züldségeket, gyümölcsöket, és nem iszol vizet, akkor bármelyik életkorban előfordulhat a szorulás.

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy sokszor nekem is deltűnik, hogy nem is ittam egész nap semmit. Nem érzem, hogy szomjas vagyok, meg sokszor nincs is időm inni. Csak este van rá alkalma. Lehet ez is a baj nálam.
ma 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak lehet, hanem biztos.
ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!