Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Mi történt velem?

SOS! Mi történt velem?

Figyelt kérdés

Most lettem jobban. Ma egész nap köhögtem meg nem volt jó a közérzetem aztán most 30 perce épp sorozatot néztem amikor egyszercsak görcsbe rándult az egész testem. Ki tudtam ülni az ágy szélére de meg volt feszülve a törzsem, a fejem és a négy végtagom is, majd elkezdett rángatózni.


20 perc elteltével oldódott annyit, hogy már felbírtam állni és le tudtam menni az emeletről a lázmérőért. Kiderült, hogy 40,1 fokos a lázam, valamint egyúttal vettem be gyógyszert ami elkezdett kifőzni és már most sokkal jobban vagyok.


Mi volt ez? Teljesen megrémültem.



tegnap 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha ilyen durva es tetaniad volt akkor irany a surgossegi, nem itt kerdezgetni!!! Lehet, hogy tetanusz, azonnali antitest vakcina kell ra...
tegnap 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hívj mentőt vagy ügyeletet, 40 fölött életveszélyes a láz, most hiába érzed magad jobban, nem múlt el csak csillapítottad a bajt
tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Lázgörcs lehetett.

Ha ilyen magas lázad van, lehet, hogy hűteni is kell magad, nem elég a lázcsillapító: ülj be egy kád langyos vízbe, és engedj hozzá fokozatosan hideget. Kicsit legyen csak hidegebb, mint a tested.

Menj orvoshoz, mert ilyen magas lázat komoly betegség okoz. Esetleg az ügyeletet is felhívhatod tanácsért, ill. most nem is tudom, kit kell hívni ügyelet helyett... végső esetben a 112-t kérdezd meg.

tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hívj mentőt, bent lehúzatják a lázad, ne teljen bizonytalanul az éjszakád!

Jobbulást kívánok!

tegnap 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dehát végig tudatomnál voltam, meg olyan volt mintha nagyon fáznék, de közben mégsem az volt mert attól, hogy fázok mozogni ugyanúgy tudok, itt meg csak korlátozottan.


Úgy tudom, hogy a lázgörcsnél tudatvesztés is van. Meg az csak gyerekkorban jellemző, nem?

tegnap 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez vsz. nem lazgorcs volt. De kezdodo szepszis, tetanusz, akarmi lehet. Lehet eletveszelyes, ha a mellkasizmok ugy begorcsolnek, hogy nem tudsz majd levegot venni. Ezert kell bemenni a surgire!
tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Felnőtteknél ritka a lázgörcs, és nem is jár mindig eszméletvesztéssel, de általában komoly betegség bevezetője. Az is lehet, hogy a láz provokált epilepsziás rohamot. Mindenképpen orvoshoz kell fordulnod a kiváltó ok miatt.
tegnap 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Lehetséges, hogy az erős hidegrázást görcsnek érzékelted? Mindegy a magas láz miatt legkésőbb holnap menj orvoshoz. Ha valami más is jelentkezik az éjszaka folyamán, akkor hívd a mentőket. Ha kijönnek nem biztos, hogy elvisznek, csak a helyszínen ellàtnak.
tegnap 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!