Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejbőrén fehér hámszerű...

Fejbőrén fehér hámszerű valami lett kisebb területen. Mi lehet ez? Nemrég eléggé beverte a fejét. A fehér színű terület mellett még látszik egy kis seb. A fehér vmi is lehet a seb maradványa? Vagy mi ez???

Figyelt kérdés

Masszírozta a fejbőrét, úgy vette észre.

Családtagomról van szó.

Képet kicsit később teszek fel valahogy.



ma 10:20
 1/10 A kérdező kommentje:
ma 10:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Pedig a kép sokat segítene.

Lehet a seb maradványa, de lehet egyszerű felrakódás, száraz korpa, kezdődő pikkelysömör (pszoriázis), seborrhea (zsíros korpa), vagy allergiás ekcéma, ha valami hajápoló szer után jelentkezik pl.

ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már feltettem a képet. Az első hozzászólásban van.
ma 10:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Kattints rá kérlek. A kép alapján mi lehet?
ma 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Látom, közbe töltöttél fel képet. Ez pszoriázisnak néz ki.
ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mit csináljon ezzel?
ma 10:39
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam az előbb: "Főbb tünetek: Vörös (sötétebb bőrön lila), viszkető, pikkelyes bőrfoltok" - de ez fehér.

Mellette a kisebb piros terület az még abból származik, hogy beverte a fejét.

ma 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én annak idején hydrogén peroxyddal feloldottam a plakkokat, és szliciles szesszel kezeltem (Sol. acidi salycilici), de lehet helyette Seborin hajszeszt használni: [link]

Speciális sampont is lehet használni: [link]

ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A plakkok alatt vörös a bőr, egyébként pont ilyen fehér, amit mutattál képen.

DE ha ennyire bizonytalan vagy, mert van ott seb is, akkor vegyél közönséges babaápoló olajat, azzal próbáld a plakkot feloldani, de ha vörös alatta a bőr, tehát gyulladt, akkor ugyis speciális kezelés kell rá.

Sajnos, vagy nem, ez hosszadalmasabb kezelést kíván.

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük a linkeket és a részleteket!

Egyelőre nem vagyunk abban biztosak, hogy ez áll a háttérben, de igazán köszönjük a gyors, nagyon alapos választ és a segítőkészséget! Mentek a zöldek!

Bőrgyógyászhoz azért el fog menni.

ma 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!