Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire kiutalja az...

Mennyi idő mire kiutalja az OTP a hagyaték pénzt? Úgy hogy már lezárult a tárgyalás és jogerős a határozat.

Figyelt kérdés
Otp

ma 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ők mit mondanak?
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs kiutalás, hanem a kedvezményezett bemegy, kifizetik neki, lezárják a számlát, ezek ilyen kézi vezérléssel mennek, nem automatikusan.
ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Személyesen kell be menni az OTP-be! És be kell mutatni a hitelesített jogerős hagyatéki végzést! És az rendelkezhet az elhunyt számlájával, aki a jogerős hagyatéki végzésben szerepel. Ha több örökös van, akkor minden örökösnek meg kell jelennie az OTP-ben személyesen. És minden egyes örökösnek nyilatkoznia kell az elhunyt bankszámlája felett hogy mit akar kezedeni vele. Illetve az elhunyt bank számláján lévő pozitív egyenleget az örökösöknek elosztva fizetik ki. Amennyiben az elhunyt bank számláján negetív tartozás van. Ugy azt az összes örökös együttesen kötelesek ki fizetni.
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bementem és már oda adtam a papírokat átutalással fogják kifezteni már 2 hete várom. Ott azt mondták 1_2 hét hét múlva érkezik meg pénz .
ma 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!