Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van állandóan hányingerem?

Miért van állandóan hányingerem?

Figyelt kérdés

Több hete folyamatosan hányingerem van. Alig tudok enni, inni, úgy kell magamba erőltetni, úgy érzem hogy mindjárt kihányom, miután elfogyasztottam. Gyomortükrözésen jártam az éven, ahol refluxot állapítottak meg. Arra szedek gyógyszert, így arra nincs panaszom, viszont folyamatosan hányingerem van, emellé szokott társulni szédülés, gyengeség, ájulásérzés is.

Pánikbetegségem is van, viszont nem gondolom, hogy annak lenne köze ehhez.



aug. 28. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
A pára a front a 3 hónapja tartó hőség levegőtlenség miatt , mellé jön a kiszáradás ásványi anyagok enzim víz hiány .Facsarj friss leveket egyél lédúsat hagyd el a házi kosztot és ipari modern gasztrót multibolt ételeket .
aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Pánikbetegségem is van, viszont nem gondolom, hogy annak lenne köze ehhez.


Dehogynem. Pont olyan tüneteket okozhat mint a tieid. Hozzá a nem megfelelő stresszkezelés is

aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindent megteszek. Ennek ellenére állandóan rosszul vagyok, fogytam is 12 kilót egy hónap alatt.
aug. 28. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nyaranta elég sok most már az extrém forróság, az okozhat ilyen tüneteket, ezt sajnos el kell viselni, a klímaváltozással jár. Emellett a frontok is okozhatnak ilyet. Másrészt a pánikbetegség egy nagyon köcsög betegség, újabb és újabb fizikai tüneteket tud produkálni, amikor a régieket már úgymond "megszoktad". Ha az alapvető vizsgálatokon, a tükrözés, amit írtál, esetleg laborvizsgálat, ultrahang stb. nem találtak semmi jelentős eltérést, akkor pszichológust, pszichiátert keress fel, szorongásoldó gyógyszer valószínűleg segítene neked.
aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pszichiáter fog majd fogadni hamarosan. Xanaxot szoktam szedni, ha nagyon rosszul vagyok, de abból is egyre többet igényel a szervezetem, hogy hasson.
aug. 28. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok pszichiáter csak ennyit tesz, hogy felírja az a Xanaxot vagy a Frontint, de az alprazolam hosszú távon nem jó pánikbetegségre pont ezért, mert csak tüneti kezelés, nagyon könnyű ráfüggeni és idővel egyre több kell belőle. Inkább kérj valamilyen SSRI-t, ezek alapból antidepresszánsok, de van olyan, pl. az escitalopram (pl. Scippa), ami jó szorongásra és pánikbetegségre is.
aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek hatossal.
aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elektrolit pótló ital (sportital)


*dehidratáció, ásványi anyag vesztés és hőkimerülés ellen


• 0,5 liter víz

• fél citrom leve

• 1-2 evőkanál méz

• 1 mokkáskanál himalája/tengeri só


Ez tulajdonképpen egy sós-édes limonádé.

aug. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!