Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vigyem el háziorvoshoz vagy...

Vigyem el háziorvoshoz vagy csak reflux?

Figyelt kérdés

Apám (65 éves) arról panaszkodik, hogy égő mellkasi fájdalma van ami sugárzik a torkába.


Teljesen tanácstalan vagyok. Refluxosnak tűnik nekem a panasz, de van is egy csomó betegsége.


A papírján olyan betegségek állnak, hogy: infarctus myocardii acuta (STEMI), ISZB (RCA-CTO), St.p. inf. myocardii, ASO, St.p op, bifemor, bypass, hyperlipidaemia, hypertonia, COPD, arteriosclerosis univ.


Fogalmam sincs mit jelentenek ezek, az infarktust azt tudom, meg tudom, hogy szívbeteg meg tüdőbeteg.

De kérdés, hogy ez a panasz most csak refluxos vagy komolyabb e a baj és vigyem háziorvoshoz?



aug. 27. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz valamikor! Lehet csak reflux, de azt se kell csak úgy hagyni. Életmódváltás kell hozzá valószínű, hogy jobb legyen.
aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én nem értek hozzá, de apukám mentőstiszt és felolvastam neki a kérdést és azt mondta, hogy azonnal hívd a mentőket.
aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvos dolga eldönteni, hogy ez mennyire súlyos.
aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hivd fel a haziorvost, de szerintem be kell mennetek a korhazba.
aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem fogja itt megmondani senki, de ha nekem szívbeteg lenne valakim és mellkasi fájdalomra panaszkodna, akkor mentőt hívnék azonnal. Amúgy meg ha "csak" reflux lenne, akkor is orvoshoz kéne vinni, nem? A refluxos fájdalom is nagyon kellemetlen tud lenni, és az orvos tud felírni gyógyszert, ami enyhíti ezeket a tüneteket.
aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Étrendváltozás kellene, és nem szabad egyszerre sokat enni. Bármit ehet, csak keveset, és akkor megszűnik az égés..
aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na szóval az történt, hogy felhívtam a háziorvost aki azt mondta, hogy sürgősen hívjam a mentőket.


Mentők kijöttek, állítólag nagy volt a baj, mert adtak neki egy csomó gyógyszert és szirénázva vitték el.


Majd ha meglesz papírja azon rajta lesz, hogy mi volt.

aug. 27. 18:27
 8/10 A kérdező kommentje:

Na valami "tachycardia ventricularis" a diagnózis, de elvileg útközben a mentőben újra kellett éleszteni, mert "VF" lépett fel.


Jelentsen ez akármit is.

aug. 28. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A VF kamrafibrillációt jelent. Hát akkor legközelebb egyből mentőt kell hívni hasonló panaszok esetén.
aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Reméljük nem lesz hasonló panasz.

Most kap pacemakert tán.

aug. 28. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!