Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1. Ez reflux lehet? ,2. Ez jó...

1. Ez reflux lehet? ,2. Ez jó ötlet vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés
Pár hete állandóan ég a gyomrom, feljön a gyomorsavam. Valamint van az a bizonyos szegycsont mögött jelentkező, égető fájdalom, aminek eddig nem tulajdonítottam jelentősséget, mert azt hittem, hogy csak simán fáj a torkom, bár kicsit furcsa helyen. Namost, rágugliztam a gyomorégésre, ahol megtaláltam a refluxot és megegyeznek a tünetek, tökre meglepődtem. Most menjel el házidokihoz? Arra gondoltam, hogy mivel anyát nem érdekli (tényleg, amíg nincs rá bizonyíték->ami nincs, pont azért, mert nem érdeki őt), inkognitóban elmegyek a háziorvosunkhoz, aztán mondom anyunak (ha esetleg tényleg lenne rá esély), hogy kíváncsi voltam, mitől lehetnek ezek a tünetek és tessék...! Ez jó ötlet? 14/L

2012. nov. 20. 22:23
 1/4 A kérdező kommentje:
De ha már itt tartunk: Van valami köze a köhögésnek és a krákogásnak a refluxhoz? Mert az is szokott lenni.
2012. nov. 20. 22:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Köhögés: a refluxnál visszajövő savas gyomortartalom mikroaspiraciója miatt van. Azaz nagyon pici mennyiséget "félre nyelhet" az ilyen beteg és ez az anyag ugye nem a légcsőbe, gégébe való. Ettől igyekszik is a köhögési reflex útján megszabadulni.

Mitől lehet neked refluxod?

Nem vagy túlsúlyos vagy stresszes, nem ülsz túl sokat napközben?

2012. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De mostanában elég sokat stresszelek. :( Meg hát ugyebár konkrétan egész nap ülök a suli és a tanulás miatt.
2012. nov. 20. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A stressz miatt több gyomorsav termelődhet sajnos.

A tartós ülésnél, meg egy idő után összegörnyedünk és így ez is elősegíti a gyormortartalom visszafolyását.

2012. nov. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!