Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a körömrá...

Hogyan szokhatnék le a körömrágásról?

Figyelt kérdés

Tudom, millió ilyesmi kérdés van itt, de mégis reménykedem, hogy valami jó tippet kaphatok. Az a baj, hogy mikor röbid a körmöm, vagy mikor vizes a kezem, néha még a bőrt a köröm mellett is lerágom.

Próbáltam (nagyon drága) műkörmöt rakatni, keserű körömlakko, nem jöttek be. Tudom, hogy az akaraterő a kulcs, de nincs még valami tippetek?

Nagyon szeretném, és az a baj, hogy már egy kicsit elkezdtek eldeformálódni az ujjaim. Bennébb kerültek a körmeim, és pl a gyűrűs ujjamon, ha az ujjam végéig elérne a köröm akkor már nagyonn nagy lenne (nem csak ahhoz képest amennyire hosszú szokott lenni).

Szerintetek ez az eldeformálódás visszafordítható?


Ja és tudom, hogy ennek mindig van pszichés oka, de én még nem jöttem rá, hogy nálam mi a kiváltó ok. Lehet igazáből. hogy csak megszokás.

Kérlek, segítsetek!



aug. 18. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

hát én ragaszkodnék a műkörömhöz. legalább egy géllakkhoz.

ha az nem, akkor a száddal ugye mindig b.sztatni kell valamidet. én pl úgy szoktam le hogy a nyakláncomat "rágom".

aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is rágtam a körmöm, ahogy te, sokszor vérzett, begyulladt, de nem tudtam leszokni róla. Gimibe jártam, és nagyon tetszett egy fiú, persze ő nem tudott róla. Hármasban beszélgettünk a barátnőmmel, amikor megjegyezte, hogy milyen szép körmei vannak, mármint a barátnőmnek. Tényleg szép volt, de én irtó dühös lettem, és soha többet nem rágtam a körmöm. Rendezett, ápolt lett utána a körmöm, de rövid maradt, nem olyan szép hosszúkás, mint a barátnőmé.

Gondolj arra, hogy ha egy férfi kezet akarna neked csókolni (előbb-utóbb megeshet😃 ) milyen "szégyen" lenne a lerágott körmöd. Talán a kézcsóktól is elmenne a kedve.... vagy valami hasonló kellemetlenségre gondolj, akkor talán nem rágod tovább.

aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Gondolj arra, hogy mennyi piszok lehet a körmöd alatt. Attól meg kisebesedhet a szád, ami nagyon kellemetlen. Egyszer kell csak pl. hogy aftát okozzon, aztán kétszer is meggondolja az ember, hogy mit vesz a szájába.
aug. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!