Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám átállítani az...

Hogyan tudnám átállítani az alvásom? 16/L

Figyelt kérdés

Közeledik a szeptember, és aggódom, hogy hogy fogok felkelni suli időben. Mivel korán kell kelnem, hajnal négykor, gyakorlat miatt, ezért ugye nem fekhetek le hajnal háromkor, mert hulla leszek :(

És mióta nyáriszünet van, azóta nem tudok elaludni hajnal 2-3 elött, suli időben meg nem akarok mindennap energia italozni, csak ideges leszek tőle, főleg ha nulla alvás után iszom :(


Éjszakai bagolynak mondanám alapjáraton magam, szóval nekem az a normális ha nappal alszom, este meg fenn vagyok, csak ugye suli miatt nem folytathatom ezt az életvitelt, pláne hogy extra korán kell kelnem majd...:c



aug. 14. 03:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tinikorban sokaknál ilyen az alvásritmus, hajnalban fekvés, délig alvás. Állíts be ébresztőt 8-ra, aztán korábban álmos leszel este. És ne igyál koffeines italokat.
aug. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sajnos nehezen bírom a napot, ha keveset alszom, és mindig vissza billen ígyis az alvásom a hajnali fekvésre...próbáltam már, hogy keveset alszom direkt, az lett a vége, hogy fenn voltam hajnal 2-ig annak ellenére hogy álmos voltam, másnap későn keltem, és hajnalban tudtam csak elaludni. Tehát az egész egy értelmetlen kisérlet volt :(
aug. 14. 04:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezzel a problémával fogok küzdeni :D

Még mindig fenn vagyok.

aug. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, emlékszem én is mindig majd elaludtam az órákon, mert sosem bírtam éjfél előtt elaludni. De utáltam ezt😀Sajnos ilyen ez a korszak :( Nekem csak az idő segített rajta, így 28 évesen kényelmesen bealszok 11 körül és 7-8 között kelek. Tinikoromban hiába keltem 6-kor, akkor se tudtam időben elaludni.
aug. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint most állandóan energiaitalozol. Hát azt hagy abba. Fokozatosan mindig egy fél órával előbb feküdj le. Előtte sétálj, ne gépezz.

Reggel 6-tól lesz gyakorlat? Vagy mért kell 4-kor kelni?

aug. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég ezeken én is átestem. Konkrét fizikai fájdalmakat okozott amikor megszólalt a reggeli ébresztő.

Most 23 vagyok és mindegy mennyire vagyok kipihent, legkésőbb éjfélkor elalszom, úgyhogy ez a probléma nálam hamar megszűnt.

aug. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl most 10kor kelsz de majd 4kor fogsz és a suliig 15 nap van akkor 10-4=6 óra

Kb kétnaponta mindig kelj fél órával korában mint előtte. És igyekezz lebis feküdni. Napközben ne hagyd magad szunyókálni

aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a patikában melatonint. Alvás előtt 1 órával már se telefon, se TV, max olvasni vagy nyugtató, lassú zenét hallgatni. Ajánlom a füdugót és a teljes besötétítést vagy a szemkötőt.
aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem normális dolog, hogy iskolaidőben bárhova is 4-kor kelljen felkelni.
aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na látom másoknál is fennáll ugyanez a probléma, mint nálam :D


4, uh ne is mondd, napközben én is állandóan majd bealszom órákon, és hiába vagyok nap végére hulla álmos, akkor sem tudok szintén elaludni éjfél elött, max ha nagyon kimerítő napom volt XD

Most is érzem hogy álmoskás vagyok, de nem tudnék aludni, viszont ha olvasok, vagy csinálok valamit, akkor általában lefárad az agyam is, és ilyenkor betudok aludni kb. 2-4 óra körűl:D

aug. 16. 01:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!