Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesebeteg diétát? Nem cikk,...

Vesebeteg diétát? Nem cikk, nem honlapcím!

Figyelt kérdés
Általánost, tömört. Már sok cikket olvastam, de konkrét mit tilos, mi az előnyös még nem. Illetve olyat olvastam amit nem nagyon értek. A krumpli-tojás diétát értem, de ma szeretnék valami finomat főzni kis betegemnek (24 éves lányom)
2010. nov. 2. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Viszont nem derul ki, hogy mi az igazi problemad!

A kivalaszto szerveknek tobb oka is lehet, hogy nem megfeleloen mukodik, tehat mi az igazi betegsege?

2010. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, a lányodnak elmondták, mit ehet, mit nem.

Amúgy én egy dietetikust javasolnék, hogy hosszú távra beállítsa a diétát.


És... igaza van az elsőnek, nem írtad meg, konkrétan milyen veseproblémára kell a diéta. Átmeneti gyulladás, valamilyen betegség... stb.

2010. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, pontosítok. Általános vesebeteg diétára gondolnék. Még az orvosok sem tudják pontosan mi okozza az időnkénti 1-2 évente előforduló magas lázat, vesetájéki görcsöket, néha véres vizeletet. Időnként fertőzésre, máskor kőre-homokra gyanakodnak. Mire komolyabban ráállnánk az ügyre, úgy elmúlik, mintha meg sem történt volna. Egy csapásra. Tehát általános diétára gondolok, ami a vese kíméléséről szól, illetve olyan ételekre, amelyek kifejezetten jót tesznek.
2010. nov. 2. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Az erdei aranyvesszo kozongeses galajjal, feher vagy sarga arvacsalannal osszekeverve minden vese betegseget megszuntet.

Tehat zsugor, vagy gyulladas, de homok eseten is gyogyito hatasa van.

Viszont a vesek reagalnak minden erzelmi folyamatot az embernel, igy azis lehet, hogy a stressz vagy egy hirtelen felindulas a kivaltoja ezeknek a tuneteknek.

Ha ez az utobbi lehetseges, akkor pedig nyugtato teakevereket kell fogyasztani ahhoz, hogy a stressz megszunjon.

A gyogynovenyekkel lehet a legjobban kezelni a veset, de naponta 2-3 cseszevel kell elkortyolgatni ebbol, mig a panaszok teljesen megszunnek.

2010. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 100%-osan egyetértek vele.
2010. nov. 2. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!