Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mentőben ha beteg van miért...

A mentőben ha beteg van miért nem kapcsolják ki a rádiót?

Figyelt kérdés

Ma reggel ültem mentőbe, mert családtagot vitt és bemehettem vele.


Egész úton csipogott és végig hallgattuk, hogy épp hol milyen betegekhez mennek. Volt egy 10 éves kisfiú újraélesztése is, és az egész beszélgetést végig hallgattatták velünk.

Nem mondom, hogy alapesetben zavart volna, de azért a kisgyerek újraélesztését nem szívesen hallgattam végig se én, se a családtagom.


Ilyenkor miért nem kapcsolják ki a rádiót? Nyilván nem fogok neki szólni, mert én szorulok rá az ő segítségükre, szóval ez a minimum ha nem követelőzök.



aug. 7. 13:39
1 2
 1/11 kürtőskalácska ***** válasza:
95%
Tudniuk kell hova kell legközelebb meniük
aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
95%
Valószínűleg nem is kapcsolhatják ki de egyébként is fontos, hogy tudják, hol mi történik más egységeknél, tudnak segíteni rádión át is egymásnak. Nem az az a elsődleges, hogy ti mit szeretnétek hallani meg mit nem.
aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk, hogy kommunikáljanak egymással munkavégzés közben! Örülj neki, hogy megengedték, hogy beülj, nem szokták. Felnőttként tán csak képes vagy elviselni annak a tudatát, hogy történik a világban olyan, hogy egy gyereket újjáélesztenek.
aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

" de azért a kisgyerek újraélesztését nem szívesen hallgattam végig se én"


Gondolom utazni sem szívesen utaztatok mentövel, miért tettétek mégis?

aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy példa, bent ülsz a mentőben a családtagoddal. A családtagodnak, nem életveszélyes az állapota. Tehát nem lesz semmi baja, akár akkor sem ha csak 4 órával később látják el. Például eltört a keze, járóképes beteg. Na most a rádión értesítik az egységet amiben ül, hogy újra kell éleszteni egy gyereket és egy km-re vannak tőle. Szerinted mi fog történni? Ők fognak menni veletek együtt és megkezdik az újraélesztést. Mi történne ha nincs bekapcsolva a rádió. Szegény gyerek csak 1 óra múlva (ami mér nagyon nagyon késő) kapna segítséget mert rajtatok kívül olyan messze van a legközelebbi mentőegység ami nem foglalt. (Mert hát a foglaltaknak ki van kapcsolva a rádiója mert kényesek az "utasok")
aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sokkal cikibb, amikor a rendelőből minden kihallatszik.
aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kikapcsolni.
aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Ki sem kapcsolathatják. :)
aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Sőt, nem hogy ki sem kapcsolhatják, úgy van megcsinálva, hogy KI SE TUDJÁK iktatni semmilyen módon (még a leghalkabb hangerő-fokozaton is szinte ordít). Legalábbis Nyugaton így van, de szerintem itthon is.
aug. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Kikapcsolni lehet nem lehet itt sem, de a hangerőt le tudja venni teljesen, mert egyszer egy pár másodpercre letekerték valami miatt.
aug. 30. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!