Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi Ultrahangnál ez mit jelent?

Hasi Ultrahangnál ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Ma voltam hasi ultrahangon és a bal vese alsó harmadában a parenchymából kissé el domborodó 6mm-es, echodús, AML-re susp., képlet van. Ez mit jelent?

júl. 26. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez lehet neked is, olvasd el:


[link]


Jóindulatú daganat.

júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A parenchyma kifejezés a szerv azon részét jelenti, amely a szerv alapvető funkcióit végzi. Az echodús (vagy echogén) kifejezés azt jelenti, hogy az adott terület több visszhangot ad, ami gyakran sűrűbb szövetekre utal.


Az AML az angiolipómát jelentheti, ami egy jóindulatú zsírszövetből, simaizomsejtekből és véredényekből álló daganat. Az „AML-re susp.” azt jelzi, hogy az elváltozás angiomyolipómára utal. Egy 6 mm-es echodús elváltozás, amely AML-re gyanús, általában jóindulatú, nem rákos elváltozás. Sok esetben az angiomyolipóma tünetmentes, és nem okoz semmilyen problémát. Ha a mérete nem nő, és nem okoz tüneteket, általában nem szükséges kezelés.

Az orvos gyakran javasol további megfigyelést, például rendszeres ultrahangot, hogy nyomon kövesse az elváltozás méretét és esetleges változásait.

júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kettes pont ugyanabból a linkből másolt, amit én belinkeltem (egyes vagyok).


Nyilván, mert ezt adja ki a google.

júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Más forrásból írtam, de abban is benne van.
júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
júl. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!