Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ebben a melegben 3 km bicikliz...

Ebben a melegben 3 km biciklizéstől kialakulhat hőguta?

Figyelt kérdés
3 km-re lakom a munkahelyemtől, és elromlott az autóm, viszont muszáj dolgozni mennem. Délelőtt még nincs is gond, de délután 3-kor kéne hazatekernem 34 fokban, főleg nyílt terepen. Nem vagyok túl edzett sajnos. El merjek így indulni, vagy próbáljak mást kitalálni?

júl. 17. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha 20 perc alatt megvan, vezsel egy baseball sapit és előtte meg utána iszol folyadékot akkor nem lesz baj.
júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
egyszer mentem futni a margit szigetre delben. 38 fok korul volt az idojaras szerint online. Margitsziget. kb felenel majdnem behanytam es mondtam jo hazamegyek de mar akkor is rosszul voltam az ut soran, viz kellett de azonnal, azt hiszem van egy kut ott akkor meg emlekeztem ra, abbol ittam leszartam milyen, de az kb kicsit kevesebb mint a 3km, de nem javasolnam most. De hat kinek milyen a szervezete.
júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
kánikulában futni, kerékpározni kizárólag a reggeli vagy az esti órákban ajánlott. Aki mégis a biciklitúra vagy egyéb aktív pihenési forma mellett dönt a hőségriasztás ideje alatt, gyakrabban tartson pihenőt, álljon meg a közterületi nyomós kutaknál, hűtse csuklóját, tarkóját, vizezze be pólóját. A katasztrófavédelem weboldalán elérhető azon légkondicionált helyiségek listája, amelyet bárki igénybe vehet.
júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit hogy odbjon el meg vigyen haza kocsival. 3km kocsival 2x 5 perc max
júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nincs más lehetőség.

Víz, sapka!

3km 10perc kb, az nem a világvége. Ne tekerj túl gyorsan.

júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze, ha eleve kiszáradva mész el. Jól felhevülsz és eléred a kritikus pontot. Aztán jön a fejfájás, stb. Jó sok vizet igyál és mindig legyen nálad kulacs!
júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen időben ücsörgéssel is elérhető a hőguta...
júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egy világos sapi a fejedre, aztán mehetsz. 3 km 15 perc alatt akkor is megvan, ha alig tekersz. Ennyit biztosan töltöttél már máskor is napon.
júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekre senki nem írja, hogy "az oltától van!" :)
júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Oltástól na..
júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!