Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik mit jelent, illetve mi...

Melyik mit jelent, illetve mi a különbség a következő kifejezések között? Kimozgatás illetve bemozgatás. Ízület kimozgatása, bemozgatása?

Figyelt kérdés

júl. 16. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Laikusan legegyszerűbben talán úgy lehetne szemléltetni, hogy két különböző dolgot érzel.

Példa 1

Be kell mozgatni, mert maga az ízületben van valamilyen dolog, ami önálló mozgás előtt igényel egy bemozgatást, hogy az ízületi felszín ne károsodjon.

Példa 2

Kimozgatáskor inkább más struktúrák patológiás elváltozásai történnek és emiatt, kell kimozgatni, hogy a különböző gyakorlatok könnyebben menjenek vagy épp átmozgatható legyen a beteg.

Nem biztos, hogy így teljesen érhető a dolog, viszont tényleg inkább maga a megközelítés más, irányok és az érzet. Teljesen különbözik, hogy mit érez az ember.

Viszont betegként bármelyiket is mondod, érteni fogja a gyógytornász :)

júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm. Nem a gyógytornásznak szeretném mondani, hanem én szeretném megérteni. De még nem értem.


Mozgás szempontjából ezek mennyire különböznek?

júl. 17. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ízületi kimozgatás során azt értjük, amikor az ízület mozgáspálya: neutrális(alap) helyzetéből mozgatunk az adott ízület végpontjáig és ennek a visszamozgását.


Erre van egy technika az úgynevezett passzív kimozgatás, és ott szoktuk ezt a kifejezést használni hogy kimozgatás.


Én speciel még a bemozgatás kifejezést nem hallottam sehol, de még nagyon az elején járok a szakmának.


Mozgástani szempontból mindig az elmozduló izfelszineket szoktuk megvizsgalni oszteokinematikus majd arthrokinematikai szempontból. De ott is úgy fogalmazunk, hogy pl flexio során a fix konkáv izfelszinen mozdul el a konvex izfelszin. Vagy a konvex izfelszin hátrafelé gördül/csavarodik/csúszik stbstb.

aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3. Köszönöm szépen! Korábban én is csak az ízületek "kimozgatása" kifejezést hallottam/ismertem/használtam, de nemrég láttam egy videófelvételt, amelyet egy elismert orvos készített és ő használta a "bemozgatás" szót az adott videóban.
aug. 5. 13:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Ebben a videóban:

[link]

aug. 24. 12:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!