Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ájulnak el az emberek a...

Miért ájulnak el az emberek a vidámparkokba amikor kilövik őket katapulttal?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen videót látok, hogy kilövik őket és néhány ember eszméletét veszti többször is akár másodpercekre…Ennek még is mi az oka?

júl. 5. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy azért, mert a g erők miatt nem tudja felpumpálni az ember szíve a fejébe a vért, és ezért veszíti el az eszméletét. Aztán amint véget ér ez a g erő, legalábbis az abba az irányba érő g erő, ami lefelé nyomja az embert, akkor már elér az agyáig a friss vér, és visszatér az eszmélete.


Van ennél egy egyel gyengébb fokozat is, az úgynevezett "gray out" meg "blackout", amikor ugyanez miatt, hogy az ember agyába nem jut vér, nem veszíti el ugyan az eszméletét, de a látását részben, vagy egészben igen, arra a néhány másodperce, és ugyanúgy, ahogy visszaáll a normális vérkeringés, visszajön a látása is.


Ugyanúgy, mint ahogyan amikor pl nagyon nyugodtan ülsz, és hirtelen felállsz, hirtelen nem kap vért az agyad, és elsötétül minden, meg alig bírsz talpon maradni, de észnél vagy még, és arra gondolsz, hogy mindjárt összeesel és elájulsz. Nem tudom, hogy tapasztaltál-e már ilyet.

júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze a kérdés az az, hogy hogy van az, hogy van akinél működik a fizika és elájul, és van akinél meg nem működik, és semmi baja, semmi ilyesmit nem is vesz észre.
júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten, en inkabb azt csodalom, hogy legtobben nem ajulnak el.
júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy gyakran kéne felszállniuk rá.
júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már értem,köszönöm.Sajnos már sokszor megtapasztaltam én is azt az érzést amikor hirtelen felállok és majdnem összeesek😅
júl. 5. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!