Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan személy, aki a kötelező tüdőszűrő miatt mondott fel a munkahelyén?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, tehát orvosilag nem ajánlott nekem a tüdőszűrő, mellesleg tartok tőle, hogy hosszútávon a rendszeres sugárzás rákot okozhat.

júl. 2. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

"orvosilag nem ajánlott nekem a tüdőszűrő"


Ilyen emeletes baromságot is ritkán látni...

júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Jézusom... bárkinek ajánlott, és kórházban pl kötelező. Nagyon helyesen.
júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Biztos van. Szíved joga nem alávetni magad. Bizonyos munkakörökben valóban hasznos, sőt, egy esetleges beteg veszélyeztetne másokat. Ez nem jelenti azt, hogy neked ilyen munkakört kellene végezni.
júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nincs.

Nincs még egy ennyire buta, korlátolt ember :D


Szerintem neked az utcára sem ajánlatos kimenni, mert a fejedre eshet egy tégla és abba is bele lehet halni, akár rövid távon is :D

júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Azért évente hasznos lenne elvégeztetni független attól hogy kötelez erre a munkáltató vagy sem. Az hogy orvosilag nem ajánlott neked ez egyrészt hülyeség, másrészt abból a szempontból igaz hogy 1 éven belül nem ajánlott elvégeztetni csak nyomós indokkal. De ha van olyan leleted ami 1 évnél nem régebbi azt ki lehet kérni, sőt ha emiatt mész el ilyen helyre és látják hogy van 1 évnél nem régebbi vizsgálatod a rendszerbe akkor annak az eredményét kiadják és nem vizsgálnak meg, és a munkáltatódnak kötelessége elfogadni, de akkor nem 1 évre fogja hanem arra az időre ameddig érvényes és ha mondjuk 3 hónapig akkor utána max elküldenek újra.

Egyébként meg egyes terülteken kötelező is egy ilyen alkalmassági vizsgálat eü területen, élelmiszer iparban, üzletek nagy többségében, vegyi iparban is. Szóval számolj azzal hogy ha ezt folyton megtagadod és emiatt nem lesz állásod akkor ne csodálkozz.

Egyébként ennyi sugárzás bőven belefér nem lesz tőle bajod.

júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem, csak te vagy ekkora b-rom. Anyu eltart még? 😒
júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Én nem mondtam fel hanem eleve nem vállalok olyan munkát amihez erre a besugarazásra kényszerítenek akárcsak egyetlen alkalommal nem hogy rendszeresen. Sajnos valóban rákot okozhat, ha pedig van már valakinek rák a mellkasában akármilyen kezdetleges állapotban akkor annak isten őrizzen hogy ezt hagyja magán elvégezni.
júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
5%
Nem lehettek túl sokan országszerte.
júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
32%
Egy mellkas röntgen nem fog rákot okozni, szóval ez az érv baromság. Amennyiben nem vállalod, szíved joga, de akkor nem fogsz tudni ott dolgozni ahol kérik.
júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%

Nekünk kötelező, de az üzemorvos a mellkas átvilágítást is elfogadja.

Nem fogsz belehalni.

júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!