Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kézdfájdalom oka?

Kézdfájdalom oka?

Figyelt kérdés

Ma 17:00 felé lefeküdtem aludni. Amikor felkeltem 22:00-kor azt hitte a szivem leszakad úgy fájt a jobb kezem, de a bal is csak az kb 10x enyhébben.


Egész pontosan a vall nem, csak a felkar, alkar és a lézfej. Valamint a kézfejemen a hüvelyk ujjam fáj nagyon. Kenem mindennel már de egyre csak erősödnek a fájdalmaim.


Mitől lehet?

Soha nem vokt semmi bajom/műtétem a kezemen. Nem is terheltem le.



Hogyan csillapíthatnám a fájdalmamat?


18/f



tegnapelőtt 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:

hat a legerosebb fajdalomcsillapito de rovid ideig tart es fekelyt okozhat szoval egy kis kajaval vedd be, a diclofenac kalium most nem jut eszembe mi a neve valami... diclac dolo vagy cataflam igen. Cataflambol a simat kerjed, a belgyogyaszom mondta, hogy a simaban tobb hatoanyag van mint a rapid vagy doloban. Ezt igymutet utan is kaptam meg a paradontologustol aki egetessel ment neki az inynek.


Mehetsz 0-24 patikaba is, csak dragabb lehet ~4000 - 5000 ft / dbz. Van erosebb is csak az mar venykoteles.


Haziorvos szoba sem johet jelenleg hajnali 1 kor, de mindenkepp ha ennyire faj akkor elso dolog reggel hogy oda. Ha okos, akkor surgossegivel ad beutalot reumatologiara, talan ad megegyet neurologushoz aminek annyira nincs koze de a fajdalmat az agy erzi, es a reumatologus is olyat irna fel egyebkent... de inkabb reumatologia, ott rontgen, meg ultrahang.


Ha meg mindig faj, nyilvan kapsz valami fajdalom csillapitot de kemenyet pl tramadol ha tenyleg kreten szinten faj. ha meg mindig faj ennyire. Aztan megnezi, hogyha abbahagyod akkor faj-e megint. En szerintem akkor mar utolso remeny az MRI mert az mutatja ki egyedul az idegserulest ami fajhat rendesen. De "remeljuk" egy sima csontzuzodas. MRI-re meg honapokig kell varni sokszor. Addig kapsz valami tramadolt/pregabalint vagy valami hasonlot. Csak hat lehet ra fogsz kattanni. Ezert lehet kikerni addig a neurologus velemenyet es vinni a reumatologia anamnesist, hogy mit allapitott meg.


Meg lehet periferias fajdalomis mashol van a serules de mashol erzed. En peldaul amikor elvagtam a tenyeremen a vegen egy idegszalat, egyaltalan nem ereztem ott, hanem a kisujjam ugy fajt mint a lonak az aranyere. Aztan begyogyult a vagas es megszunt a kisujj fajdalom is.


Szerintem el fog mulni, csak a tetejet erzed most. Megnyomtal hosszu ideig egy ideget egy ponton, aztan most faj. Ne erj hozza ne kenegesd, ha akarod vegyel cataflamot ha van otthon vegyel be nemtom mennyit lehet egyszerre. Az segiteni fog.

tegnapelőtt 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. 💚
tegnapelőtt 01:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!