Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen sampont használjak...

Milyen sampont használjak ekcémás fejbőrre, hogy végre elmúljon a viszketés?

Figyelt kérdés
Meg tudnék őrülni, annyira viszket a fejbőröm az ekcémától. A testemen nem vészes, a La Roche Posay és Bioderma termékek ott szépen szinten tartják az elviselhető állapotot, de samponból nem tudom melyiket használjam. Megköszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatát.

jún. 28. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Balea sensitive. Minden mentes, érzékeny, allergiára hajlamos fejbőrre is javasolt.
jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fejbőr viszketését és a korpásodást sokan a szőrtüszőkben élő demodex atkáknak tulajdonítják. Mint rovarok ellen általában a ként vagy hasonló anyagot (szelén) tartalmazó samponokat ajánlják (detergens sulfuratum, Naturland kénes sampon stb.) mert ezek beépülnek a rovar kitinjébe és elpusztul a rovar.... elméletileg..... Nekem az vált be, hogy a nagyon zavaró viszketésnél 70%-os alkoholos vattapamaccsal átkenem a fejbőrt meg az egyéb területeket (szemöldök, nyak, fül mögötti terület) és ez pár napra megszünteti a viszketést. Persze utána megint ismételni kell. Az atka állítólag az emberek 85%-ánál megtalálható, de nem mindenkinél okozza a kínzó viszketést.
jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nizoralt próbáltad? Ekcémás, gombás fejbőrre szerintem kitűnő lenne. Nekem egy problémám van vele, hogy mindössze csak 1 dl-s a kiszerelése. Ha lenne, ha lehetne - lakossági vásárlásra - akár literes kiszerelésben kapni, akkor azonnal betáraznék belőle.
jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!