Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Trombózis? Mit...

Rocko9 kérdése:

Mi lehet ez? Trombózis? Mit gondoltok erről ?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt kialakult a bal lábamba mélyvénás trombózis. Később volt genetikai vizsgálatom ahol kiderült öröklött hajlamom van rá " V.faktoros Leiden homozigóta mutációm van". Életem végéig kell használnom a vérhígítót. Napi 1 clexanet szúrok. Viszont ez már a második napja , hogy a bal karom zsibbad és kicsit egy helyen fáj. Pánikbeteg vagyok évek óta , de nem szedek már gyógyszert, mert már sokat javult a helyzetem. Nem tudom ez a tünet idegi alapon lehet most , vagy ismét egy trombózis, de most karban. Orvoshoz holnap megyek ha nem múlik el. Nem dagad a karom, nem piros és nem meleg.
tegnapelőtt 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Miért nem a háziorvosodnak mondod el?!

Ide nem járnak orvosok.

tegnapelőtt 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tunetek alapjan nem valoszinu. Es egyebkent is also vegtagban alakul ki inkabb, ha Leiden mutacio. De persze azert mutasd meg az orvosnak!
tegnapelőtt 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
52%
Felkaron elég ritka, de mivel veszélyeztetett vagy, és ha nem múlik el, akkor menj el orvoshoz. Néha amúgysem árt vérből ezt ellenőrizni. Egyébként meg nem tudom milyen adag kell 400 vagy 600-as,de lehet nagy az adag is,az sem jó.
tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
46 kg vagyok és 0,6 clexanet használok napi egyet. Az orvosok szerint ez a megfelelő nekem , a nagy esélyes újbóli trombózis kialakulás miatt
tegnapelőtt 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A leírtak alapján nem valószínű a trombózis, de egy D-dimer vizsgálat nem árt. Hova mész holnap orvoshoz? Mert erre a háziorvos nem adhat beutalót, csak fizetősre.
tegnapelőtt 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam ma a sürgősségin. Vettek vért de D-dimert nem nézték.INR+t igen. A vérképem elméletileg jó. Az orvos szerint nem trombózis . Neurológiai eredetű lehet
tegnapelőtt 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Az INR-nek semmi értelme ilyenkor. A Clexan nem befolyásolja az INR értékét, ellenben a trombózis kizárására a D-dimer vizsgálatot kell megcsinálni! Üdvözlöm, azt aki értékeli a válaszokat, de sok köze nincs a témához! Bár az INR vizsgálat alapján, a sürgősségin sincsenek tisztában ezzel ;)
tegnapelőtt 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is kérdeztem az orvost , hogy nem e kellene D-dimert is nézni vérképemből. De azt mondta nem szükséges, mert úgy gondolja nem trombózis a tüneteim alapján és ahogy megvizsgált
tegnapelőtt 20:53
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
#7: Ne aggódj, engem is lepontoztak és pont én is bár nem írtam, de D-Dimerre gondoltam, viszont azért azt ne felejtsd el, hogy azért a magyar eü-ben a gazdasági szempontokat is figyelembe veszik, és akkor ezzel mindent elmondtam.
tegnapelőtt 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Ez így van, csakhogy az INR-el (ahogyan mondják ) adtak a carnak egy nagy pofont. :)
tegnap 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!