Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma voltam evős cukorvizsgálato...

Ma voltam evős cukorvizsgálaton a következők lettek az eredmények: Glükóz: 4,7 ref.4,6 (2,5-6,7) Glükóz PP2 5,3 (ref.2,5-6,7) Haemoglobin A1c% 5,6 (ref.4,8-5,9) Haemoglobin A1cM/M 38 mmol(29-41) Ez diétázás utáni eredmény! Vélemény?

Figyelt kérdés

jún. 26. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, mert a reggelizős teszt nem standardizált, így az eredményei, a rendes 75g glükozos terheléshez képest abszolút nem relevánsak.

Ezzel a cukorral nincs tragédia, de hogy mi a pontos helyzet, azt csak a normális terhelésből lehet kideríteni, reggelizősből nem.

jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit kellett reggelizni? Ha egy pohár tejet és egy zsemlét, akkor ezek az értékek teljesen normálisak.
jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A háziorvosomnak mutattam mindkét eredményt, és a cukorterheléses vizsgálatra is azt mondta, hogy jó! Amikor megnézte a reggelizős értékeimet, közölte, hogy semmilyen cukoranyagcsere zavarom nincs! Már nincs is kedvem semmilyen orvoshoz menni!:-(
jún. 27. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem a háziorvos hatásköre, hanem egy hozzáértő endoktinológusé.
jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!