Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van, hogy manapság a...

Miért van, hogy manapság a demenciát kapcsolják az életkorhoz, régen meg pont az ellentétét, az észt, a bölcsességet?

Figyelt kérdés

jún. 26. 13:45
 1/7 A kérdező kommentje:
20 éve még csak bölcs öregember létezett a szóbeszédben, ma meg szinte csak demens öregembert emlegetnek.
jún. 26. 13:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert lassan népbetegség, bölcs öregek már mind meghaltak.
jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te most veszett primitiv hulyeseget irtal. Ket dolgot osszeraktal.
jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen tisztelték is az időseket, ma meg mindenki egyenlő, vagyis azé az ülőhely, aki hamarabb odaér.
jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen máshogy éltek, az utolsó pillanatig aktívak "hasznosak" voltak az öregek. Szerintem nagyrészt ezért is nem lettek demensek. Ma más világ van. Nincs kert, nincs föld, nincs háztáji, nem élnek együtt a generációk, sőt a saját korosztályukkal se nagyon járnak össze, nincs, ami fitten tartsa az öregek agyát (persze van kivétel). Nálunk 3 nagyszülő lett teljesen magatehetetlen, kettő demens, egy alczheimeres, a negyedikkel nem tartottuk a kapcsolatot, de kétlem, hogy ő normális maradt. A szüleim 70 körül mozognak és érezhetően butulnak. Nem úgy kommunikálnak, romlik a beszédértésük, logikájuk, lassul a felsogásuk, de az "én azt jobban tudom" mentalitás megmaradt. Szóval, egyre nehezebb velük. És nagy átlagban ezt tapasztalom magam körül az idősödő embereknél.

Régen egyrészt volt egy kultusza az öregeknek, ahogy erre felettem is utaltak, másrészt fittebbek is voltak agyilag, fizikailag. Emellett egész másképp kellett fittnek lenniük. Nem volt ennyi (szinte semennyi) változás. Ma ennyi idősen is tanulni kéne, haladni a kor vívmányaival, amire teljesen jogosan nem képesek. De ettől még látványosabb lesz az elmaradásuk, főleg, ha butulnak is mellé.

Szóval összetett a "probléma".

jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a Google és fb tehet az elbutulásról nagyrészt, mert a google, youtube és fb is csak buta fizetett vagy nagy nézettségû tartalmakat listáz ki, és ezt nézi a világ nap mint nap, az emberiség butul, alig van okos tartalom.
jún. 26. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:

6, kétlem, hogy a nyomógombos telefont használó nagyszüleimen sokat rontott a Face :D

De, alapvetően tény, hogy teljesen más agyi tevékenységet várnak el a kütyük, így másképp is alakulnak dolgok a fejlődésben, ha adottak az okos eszközök. Emellett tény, hogy sok a haszontalan tartalom, de teljes egészében az egyénen múlik mit keres, mire vevő. A keresőmotorok (mindegy, hogy face, tiktok, google, vagy egyéb platform) a korábbi kereséseid és az egy-egy poszton töltött idő alapján fog bedobni dolgokat.

Én pl többnyire állatos dolgokat kapok, nincs se politika, se hírek, se celebek a hírfolyamomon Facebookon. Mert ezeket mindig átpörgetem, ha bedobja, így nem is nagyon próbálkozik velük.

Ne a pisztolyt okold, ha a gyerek agyonlőtte vele magát.

jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!