Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elvigyem anyát sürgősségire,...

Elvigyem anyát sürgősségire, vagy ez nem oda való?

Figyelt kérdés

Édesanyám 63 éves, 10 éve cukros, magas vérnyomással és emelkedett koleszterin szinttel küzd. Dohányzásról leszokott 5 éve, de azelőtt szívta rendesen.


A lényeg, hogy 3 órával ezelőtt hányingere lett és most elkezdett hányni. Fájdalomra nem panaszkodik, hasa sem megy. Nem hiszem, hogy a kaja a gyanús mert én is meg apa is abból evett és kutya bajunk.

A vérnyomása nagyon alacsony, 92/60 ami szokatlan. Nem szokott neki ilyen alacsony lenni. Pulzusa is csak 55/perc. Pulzoxival mértem neki szaturációt, az jó. 98%


Félek nagyon, hogy baja lesz de nem akarom kinevettetni magam sem. Lehet csak túl aggódom? Vagy vigyem el a sürgősségire?



jún. 24. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

inkabb röhögjenek ki.

engem leszurtak, hogy minek hivok mentőt, aztan késöbb kiderült, hogy strokeom volt

jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd, már csak az infúzió miatt is érdemes ha többször hányt.


Ausztriában ha úgy mész a háziorvoshoz hogy hánytál többször, már a háziorvos infúziót ad ott helyben.


Ezt most csak azért írtam, mert ha többször hányt, akkor k.rva fontos az elektrolitokat pótolni, és ha a víz sem marad meg benne akkor valahogy meg kell oldani mert kiszárad.


Vidd be a sürgősségire ha van rá módod, vagy orvosi ügyelet (nem tudom ilyen létezik-e még).

jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Azt hiszem elég is volt a hozzászólásod mert megerősítette bennem azt amit gondolok, hogy inkább röhögjenek ki.


Elviszem aztán majd jelentkezek, hogy miujság.

jún. 24. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Jobbulást Édesanyádnak!
jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ügyeletes orvos nem gyorsabb? Amúgy igen, orvos, az a vérnyomás túl alacsony
jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na még nagyon jó, hogy elvittem mert alsó fali infarktusa volt anyának.


Kapott szív katéterezést és mostmár teljesen stabil állapotú és jól is van.


Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat mindenkinek!!

jún. 25. 08:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dejó, örülök, hogy elvitted. Sajnos sokan pont emiatt nem mernek elmenni, mert félnek, hogy lecseszik őket. (egyébként néha van oka is, mert olyan dolgokkal elmennek, ami simán háziorvos jellegű dolog, vagy ráért volna két napig is.

Azonban ha az ember érzi, hogy baj van, inkább kérdezzen rá.

Nekem az volt a szerencsém, hogy a segélyhivós hölgynek én mondtam, hogy szerintem strokeom van, és azt mondta, azért a biztonság kedvéért küld egy mentőt. De egyébként sokkal hamarabb kellett volna hivnom, de paráztam.

jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobbulást kívánok anyukádnak!

Erre én sem gondoltam volna, pedig többször olvastam, hogy nőknél gyomorpanasz is jelezhet infarktust. Szerencsére nem intézted el, annyival, hogy elrontotta a gyomrát!

jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!