Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggódnom kell a hasi UH...

Aggódnom kell a hasi UH vizsgálat eredménye miatt?

Figyelt kérdés

Epeműtét után vagyok, maradtak panaszaim, így elmentem egy ellenőrző ultrahagnra. Az epével kapcsolatos dolgoknál nem láttak semmi rosszat, de a jobb mellékvesémen láttak valamit. A leletemen ez szerepel:

"A jobb mellékvese várható területén 17x13 mm-es echoszegény képlet látható".

Emiatt azt a véleményt kaptam, hogy célzott hasi CT, illetve MR vizsgálat elvégzése javasolt. Most kértem időpontot egy gasztros-belgyógyász dokihoz, aki tud majd nekem adni beutalót, de amíg odajutok, az is idő. Szerintetek mire számíthatok, mi a fene lehet a mellékvesémen?



jún. 6. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni: valószínűleg egy ún. incidentaloma.

Endokrinológusok szoktak az ilyenekkel szöszmötölni: ki kell deríteni, hogy termel-e hormont ez a bigyó. Ha nincs magas vérnyomásod, akkor valószínűleg nem. CT-vel szokták ellenőrizgetni, hogy nem nő-e.

Az esetek döntő többségében kiderül, hogy semmi jelentőségük nincs.

jún. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A háziorvosodhoz elmehetnél, lehet, hogy adna sürgős beutalót szakorvoshoz. Nem tudják, hogy mi lehet, de mivel lehet komoly is, ezért kérik a további vizsgálatokat.
jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az epeműtét előtt magasabb volt a vérnyomásom, mint kellene, akkor töbször mértem, de azóta nem, pedig lehet kellene. Most kissé stresszben vagyok, de később ellenőrzöm azt is.

38 éves nő vagyok, ha ez számít bármit is.

jún. 6. 11:00
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, magánban megyek a szakorvoshoz, 20-ára kaptam időpontot, az innen két hét, annyira nem vészes. Kérdés, onnan a CT-re, vagy MR-re bejutni még mennyi idő lehet.
jún. 6. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Magánban pikk-pakk, viszont TB finanszírozott ellátásra csak TB-s ellátáson kaphatsz beutalót, MR és CT vizsgálatra pedig csak szakorvos adhat, így lenne egy több hónapos várakozás, amíg szakorvoshoz kapsz időpontot és attól függően, hogy ő sürgős beutalót ad-e vagy sem, 1-2 héten belül vagy fél év-év múlva vizsgálnak meg MR vagy CT-vel.
jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!