Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni ezekről?

Hogyan tudnék leszokni ezekről?

Figyelt kérdés

Helló! Elég gyakran iszok alkoholt (csak sörözök, semmi több) és gyakran használok marihuánát már több éve(nem dohányzom). Véget szeretnék ezeknek vetni végleg. Igazából megtudom állni sokszor több napot, hetet is, de utána megint elkezdem és megint gyakran csinálom, szóval nálam inkább pszichikai "függőség" alakul ki, mint fizikai.. Azért kezdem el használni újból ezeket, mert üresnek és boldogtalannak érzem magam nélkülük, nem tudok nevetni, nem nagyon dob fel semmi és én azt vettem észre csak ezekkel a dolgokkal tudok bulizni, tudom jól érezni magam és boldoggá tenni magam, ekkor nem vagyok ideges és tudom, hogy ez így nem jó és hamarébb tönkre teszem magam ha így folytatom, de mégis mindig inkább ráveszem magam hogy igyak vagy füvezzek és kikapcsolódjak.. De ez így a barátnőmnek sem jó és nekem sem.Nyugtatót és anti depresszánst nem szereretnék szedni. Vannak jó szokásaim, hibbijaim is, hogy sportolok minőségi zöld és fekete teákat iszom, ezt mind gyakran ugyan úgy, de ezt kb. feleslegesen írom le...

Vannak esetleg valami tanácsok? Vagy hasonló emberek ilyen problémákkal?



máj. 27. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, csak a szokásos sablon választ tudom írni:AKARAT. Én, 20 év után 1 hónapja tettem le a cigit. Nehéz. Ha, még zöld is megy a sör mellé, akkor egy ideig fős lesz a hangulatod. Sóvárgás- nehéz ügy.
máj. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*fos
máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű lenne szakembert bevonni ebbe a leszokás projektbe, mert egyedül sokaknak nehéz vagy lehetetlen.

Mégis, próbáld meg a környezetedből eltüntetni az alkoholt, vicces cigit, hogy ne is tudj hozzáférni egykönnyen. Jó lenne ha a környezetedben lenne legalább egy olyan ember aki támogat és letud beszélni arról ha megint elkezdenéd.

Valami mással foglald le magad amikor rádtör ez a vágy, hogy most iszol valamit esetleg. Sok sikert és erőt kívánok kedves kérdező! 🤍

máj. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz éveken belül meghalni májrákba akkor abbahagyod
máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es azért elég drasztikus válasz. Pár sörtől még senki sem halt meg májrákban. A fű meg éppenséggel gátolja a rákos sejtek szaporodását. A kérdezőnek inkább a mentális állapota problémás. Meg kell tanulnod tudatmódosítók nélkül is jól érezni magad. Egy pontig ezek a szerek hozzáadnak az ember életéhez és boldogságához. Aztán eljön egy pont amikor már inkább elvesznek. Szerinte ezt érzi magán a kérdező.
jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Fűtől szerinted nem döglik meg?
jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szenvedély ellen szenvedéllyel. Nyilván virtuális helyett valódival. Egészen biztos lehetsz benne, hogy nem is egy olyan tevékenység létezik, amibe bármikor beleveszel egész napra is, ha lehet. Elég jó móka megtalálni mindet.
jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a néhány értelmes választ!:)

Nehéz, de tényleg az akarat a lényeg. Aki rábeszéli magát, vagy rábeszélik, az igazából nem is akarja igazán...

jún. 3. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6 A fűtől akkor döglene csak meg ha véletlen ráesne a fejére egy tonna..
jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!