Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem alakulhat ki fizikai...

Nem alakulhat ki fizikai függőség, ha időnként kihagyok pár hetet?

Figyelt kérdés
Heti 2-3 alkalommal iszom, de van hogy többször. Mikor érzem, hogy már sok, kihagyok 2 hetet, utána pedig lecsökkentem heti 1 alkalomra az ivást. 10 éve ezt csinálom. Ha nagyon ártalmas volna már kialakult volna testi függőség, nem? Kézremegés, ingerlékenység, rosszulét, stbre gondolok.
máj. 19. 14:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az érdekelne elsősorban, (tudom, hogy ez egyénfüggő, de nagyjából be lehet határolni) hogy mennyi ideig kell minden nap inni, hogy az ember durván rászokjon és a fent említett tüneteket produkálja.
máj. 19. 14:19
 2/14 anonim ***** válasza:

"Heti 2-3 alkalommal"


No de mennyit?


Ha ki tudsz hagyni heteket tudatosan, akkor nem vagy függő.

máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az itt a kockázat, hogy még ha eddig tudtad is ezt tartani, ha jön egy (az eddigieknél nagyobb) krízis az életedben, nem fogod bírni, és belecsúszol jobban
máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2# Alkalmanként egy üveg bort iszom. Kb 60-70%-ban ennél többet, pl 1 liter bort vagy 1,2 litert. Van, hogy többet, de az már nagyon ritka. Illetve vodkázni is szoktam, kb 3-5 dl lecsúszik. Tehát nem iszom keveset, de halálos adagot sem. Rekordom 7.5 dl vodka volt egy délután alatt, de azért nem voltam tőle kidőlve mert abban az időszakban mindennap ittam. Olyankor észre veszem magamat és lassítok. Nekiállok egészségesen étkezni, rengeteg zöldséget, sovány húsokat enni, sok folyadékot inni, hogy a szervezetem jól működjön ahhoz képest. Szoktam menni évente vérvételre, alig van csillagom és általában minimális eltérések vannak.


3# Ebben igazad van, de ha valami rossz történik velem, onnantól semmi más nem érdekel. Rá tudok cáfolni erre is: volt, hogy jókedvemben iszogattam, és amikor meghalt valakim inkább tudatosan nem ittam, mert tudtam hogy felerősíteném a gyászt. Nálam ez kiszámíthatatlan.

máj. 19. 15:06
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs nagyobb gond ha ezt így tudod kezelni.
máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4

Az azert jo sok alkohol, ez mar boven karos. Tuuudom, nem ez volt a kerdes. De miert a kezremegeses elvonasnal huzod meg a hatart, ahova nem akarsz eljutni? Az mar a legalja, tenyleg.

máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6# Nem ott húzom meg a határt, hanem a sóvárgásnál, ingerlékenységnél, ami szintén nem áll fenn. Visszatérve a kérdésemhez: 1# “válaszomként” olvasható.
máj. 19. 15:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Oke, csak valamiert nem a sovargas volt a kerdesedben.

Nem tudom, milyen gyakran hagysz ki heteket, oke lehet, hogy a fizikai fuggoseg nem alakult meg ki - na de a mentalis? Miert iszol, es miert ilyen mennyisegeket, amikor iszol? Amikor en ilyen gyakorisaggal fogyasztottam alkoholt (sokkal kevesebbet 1-1 alkalommal, mint te), akkor pszichesen mar reg rajta voltam.

máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem vágysz rá, akkor mi a fenének iszol? De igen, ez már pszichológiai függés. És senki nem tudja neked garantálni, hogy nem jutsz az általad előrevetített állapotba. Ökör iszik magában. A kis mennyiségű (1-2 pohár bor, sör) alkohol szolgálhatja a társasági jókedvet. Egyedül inni, ráadásul ilyen eszeveszett mennyiségben mindenképpen pszichológiai hibára, megküzdési képességek hiányára vall. A májad pedig nem fogja meghálálni. Csak akkor már késő lesz.
máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Továbbra is a fizikai függőségről kérdeztem. A mentális függőség már gyermekkoromban, az első bor elcsórása után kialakult. Nem akarok élni, így viszont, hogy az alkohol lenyugtat, érzelmileg némileg megbénít, egész jól megvagyok. 9 évesen hosszasan agyaltam az öngyilkosságon, és meglepődtem amikor 12 éves koromban leittam magam, hogy milyen jól is tudom magamat érezni.
máj. 19. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!