Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orsspray függőség milyen...

Orsspray függőség milyen hamar alakul ki?

Figyelt kérdés
Megfáztam, az orrspray segít. Meddig használhatom biztonságban? Nem akarok ráfüggni.
ápr. 10. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiket. Otrivin meg ilyenek nem sokáig, mivel egy idő után az ellenkezőjét váltja ki. Az aqva maris kíméletesebb az orr nyálkahártyához, de már nem olyan hatákony. Amitől nem b.szódik meg az orrod az a mometosan sandoz, de az vényköteles viszont k.rva jó.
ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rá van írva a tájékoztatóra, kb. 2 hét.

De a napi fújásszám sem mindegy.

Én ezt úgy oldom meg, hogy inkább éjszakára tartalékolom.

Tehát nappal halasztom a fújást, amíg csak lehet és éjszakára fújok, hogy tudjak aludni.

Az elején persze nappal is kell, de így szépen ki lehet vezetni a sprayt, a gyógyulással párhuzamosan.

ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Általában 1 hétig lehet használni az olyan orrsprayket, ami valóban kidugítja az orrod (rhiynospray, nasivin, otrivin, xilomare stb), a tengervizesek max öblítésre jók, orrdugításra nem.


A mometason sandoz valóban jó, azt lehet használni tovább, de az orrdugítási hatékonysága annak sem olyan hatékony, viszont valóban nem teszi tönkre az orrnyálkahártyát, és nem okoz függőséget.


Én úgy szoktam, hogy "leszokáskor" kb 1 hétig szedek valamilyen allergiagyógyszert (cetirizin, lordestin), így el tudok aludni, nem dugul az orrom.

ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A ráfüggést szerintem úgy gondolod mintha drogoznál... Nem úgy van a "ráfüggés". Hanem úgy, hogy ha abbahagyod a használatát és már nem vagy náthás, akkor se kapsz levegőt amíg újra nem fújsz az orrodba. Ami a hatásmechanizmuson alapul: szűkíti az orrban a nyálkahártya ereit ezért az nem tud úgy megdagadni, hogy ne kapj levegőt. Ha abbahagyod az orrsprayt akkor helyreáll a vérellátás és bedagad. Ennyi.
ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Ma reggel fújta először, de ezek után vigyázni fogok, hogy csak este legyen.
ápr. 10. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:
5 nap és csak napi 2x
ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én azt csinálom általában, hogy váltogatom az orr lyukakat. És amikor jön az ideje, hogy leszokjak, akkor mindig csak egyben fújok, addig, amíg a másik teljesen ki nem dugulás aztán a másik orrlyukból is elhagyom a dolgot.
ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak tengervizeset használok, az nem okoz függőséget és ha komoly a baj (pl. arcüreggyulladás), akkor mometason pár napig.
ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!