Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Masszázs szalonokban használna...

Masszázs szalonokban használnak olajat és krémet is. Mikor melyik javasolt?

Figyelt kérdés

Amikor első alkalommal ment egy ismerősöm svéd masszázsra, a masszőz megkérdezte tőle, hogy olajat (citromfű) vagy krémet használjon? Persze az ismerősöm teljesen tanácstalan volt, de az olajat választotta.


Eszembe jutott itt megkérdezni a tapasztalt masszázs vendégektől és esetleg madszőzöktől, hogy mikor melyiket érdemes kérni ill. mi az előnye/hátránya mindkettőnek ha van ilyen?



jan. 5. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Tekintettel arra, hogy a krémekben lehetnek (és általában vannak is) káros adalékanyagok, én is inkább valami olajat választanék.

Egyébként a masszőz meg a madszőz nem masszőr akar lenni?

jan. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A masszőz nem volt elírás, de a madszőz az volt. Azt nem tudom, hogy honnan vettem a masszőz szót, 64 éves vagyok, biztosan valamikor a múltban hallottam ezt a szót, a 70-es, 80-as vagy 90-es években.


Egyébként találtam egy elgondolkodtató, őszinte írást erről a témáról ma a neten:


[link]

jan. 7. 01:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A krém gyorsabban felszívódik, emiatt ez leginkább akkor praktikus, ha rövid ideig tartó (kb. 5-10 perc), intenzív masszázs van (pl. sportolóknak versenyszünetben). Vagy ha a vendéget zavarja, hogy letörlés után is pici olaj maradhat a bőrén, akkor is jobb a krém, mert gyorsabban beszívódik. Amúgy szerintem olajjal jobb masszírozni, de ez ízlés kérdése is. Üdv: egy masszőz :)
jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: A 3. válaszoló masszőzként írta alá a posztját, ezért úgydöntöttem, hogy utánanézek a guglin, hogy mi is a különbség a masszőr és a masszőz között és fél perc alatt megtaláltam a választ:


a masszőr férfi, a masszőz nő. :)


[link]


Ezt idáig én sem tudtam, csak gondolom, hogy tudat alatt mivel én nőre gondoltam, ezért használtam a masszőz szót.


3. válaszoló: azóta beszéltem erről a témáról és a korábban említett blogról egy masszőzzel, az ő válasza az volt, hogy bőrtípustól függ, hogy krémet vagy olajat javasol, a lábfejre mindig krémet. Ami pedig a krémek ártalmasságát illeti, ő azt mondta, hogy ő egész nap ezekkel az anyagokkal dolgozik a kezével, hülye lenne ártalmas anyagokkal dolgozni.


Persze itt figyelembe kell venni, hogy minden szakmabeli saját intelligenciájától, utánajárásától, felvilágosultságától függ, hogy mit tart ártalmasnak.


(hasonlóan sok orvoshoz, akik nap mint nap ölnek meg betegeket félrekezelés, rossz gyógyszer és csak tüneti kezelés miatt miközben meg vannak győződve arról, hogy az orvosi tudásuknak semmi híjja nincs.)

jan. 24. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az infót, 4-es, vagyis kérdező! :)
jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szívesen! :)
jan. 26. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!