Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Edzés közben normális a...

Edzés közben normális a 142/67 vérnyomás és a 108-as pulzus?

Figyelt kérdés
2023. nov. 14. 20:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Talán kimaradt, néha helytelenül vert a szívem, meg nagy is volt a vérnyomásom, meg néha csak úgy bedobbant, erre iszom 1.25mg Concort már 1 éve, de amióta iszom teljesen rendben van minden, a vérnyomásom mindig 120/70, a szívem is rendesen dobog. Csak edzés közben előbb kifáradok, de ez normális érték? Nem gond ha edzőteremben edzek ilyen problémával?
2023. nov. 14. 20:53
 2/8 A kérdező kommentje:
A kardiológus szerint kerülni kell a nagy terhelést, de mi számít annak? Ha bicepszezek súlyzóval, az már nem jó?
2023. nov. 14. 20:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem áll le hirtelen a szívem, vagy nem lesz szívrohamom az edzéstől? Mert elvileg gyengébb a szívfalam, és erősíteni kell, amit sétával meg kocogással szoktam, de heti 3x járok edzőterembe
2023. nov. 14. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vérnyomásról nem tudok nyilatkozni (soha nem jutott még eszembe, hogy két sorozat között megmérjem:D), illetve a szívet érintő betegségekről sem.

Viszont a pulzus szerintem oké, elvégre mégiscsak terheled a tested, pumpálni kell azt a vért. Nekem a nyugalmi átlagom az órám szerint 65-70 között van mindig, edzés közben pedig 100-120 tartományba, kardió közben pedig 150-160 között.

2023. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális mindkettő.


A vérnyomás is normális, hiszen terhelésre nagyobb nyomás uralkodik az érrendszerben (is).


Ezért mérünk vérnyomást nyugalmi állapotban, nem pedig közvetlen akkor mikor felfutottunk a 4. emeletre.

2023. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. De ugye mondják, hogy a magas vérnyomás nem jó. De edzés közben mégis terheljük a szívet, akkor az hogyan egészséges? Lehet hülye kérdés, tudom, bocsi. Csak tisztában szeretnék lenni ezzel. Mert valaki szerint edzhetek súlyokkal ha magas volt a vérnyomásom meg szívritmuszavarom volt amit a gyógyszer megoldott, de valaki szerint meg nem
2023. nov. 14. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören nem a Valaki 1-et meg a Valaki 2-t kellene megkérdezned arról hogy edzhetsz-e a meglévő problémáddal, hanem a kardiológusodat, mert ő ismeri a betegségedet, feltételezem ő látott rólad EKG-t és a szívultrahangodat is ő ismeri.


A nyugalmi helyzetben lévő magas vérnyomás a nem jó. Terhelésen 142/67 nem magas vérnyomás, teljesen normális, mint mondtam, a szervezeted terhelés alatt van, így az érrendszerben nagyobb nyomás uralkodik.


Ha terhelésre 190 a vérnyomásod, az már magas vérnyomás. Vagy ha nyugalmi helyzetben 140-150, akkor is magas a vérnyomás, hiszen indokolatlanul fejt ki nagyobb nyomást az érfalra a szíved.

2023. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyugalmi helyzetben 120/70 körül. Elvileg edzhetek, csak óvatosan és lassan, csak a hipochondriám néha közbeszól :D
2023. nov. 14. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!