Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt hogy kell helyesen kiejten...

Ezt hogy kell helyesen kiejteni: kcal? Így: kilo-kalória, vagy kalória?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom, hogy a kis K az a kilo-t jelenti, azaz ezerszeresét valaminek. a kalória mértékegysége pedig: cal.
2009. jan. 1. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kilokalória (Jól tudod!:)
2009. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kilókalória.

:)

2009. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem, mert mindenhol azt mondják h pl: a tic-tacban 2 kalória van, közben az van oda írva, hogy 2 kilo-kalória, azaz 2000 kalória van benne. De minden terméken kilo-kalóriát írnak ki, és nem kalóriát. Szal kicsit megtévesztő, de lehet hogy pont ez a céljuk.
2009. jan. 1. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Na várj, várj! Az, hogy kilokalória nem azt jelenti, hogy be kell szorozni, tehát egy tic-tacban 2000 kalória lenne! Ez egy hivatalos név rövidített változata. Attól még kalóriát jelent, mint pl. nem mondjuk ki, hogy dekagramm, hanem csak deka a hétköznapi életben, de ettől nem azt jelenti, hogy a gramm szorzója lenne rá érvényes.
2009. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát, pedig ha megnézel egy terméket, hogy mennyi benne az energia, akkor mindig X kJ és Y kcal van oda írva. Akkor a te elméleted szerint, a kilojoule helyett mondhatnánk joult, hiszen akkor rövidítve mondtunk egy hivatalos mértékegységet. Ugyan ez a helyzet a kilo-kalóriával.

Egyébként rájöttem, hogy neten is utána nézhetnék, és most megtettem: a wikipédián találtam: Gyakran értelemzavaró módon a kalória ezerszeresét a kilokalóriát (kcal) is kalóriának (cal) írják, főleg nem-tudományos kontextusokban.Még a kalória fogalma is itt van: Egy kalória (cal) az a hőmennyiség, amely 1 g 14,5 °C-os víz hőmérsékletét 15,5 °C-ra emeli normális (101,325 kPa) légköri nyomáson.


Ha nem innéd el itt a link: [link]


De a kérdésemre megvan a válasz:)

2009. jan. 2. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!