Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elkerülni,...

Hogyan lehetne elkerülni, hogy este ennyi bélgázt termeljek?

Figyelt kérdés
számomra ez nagyon kínos dolog, bár gondolom mindenkinek az:S ezért fordulok ide tanácshoz. lehet, hogy a táplálkozásommal van a gond, de az a helyzet, hogy a nagypapámnak is gondjai vannak a bélműködésével, szóval lehet hogy tőle örököltem?! igazából a lényeg az, hogy nap közbe még úgy elviselhető mennyiségű bélgázt termelek, sőt, vanhogy egyáltalán nem is jön elő ez a tünet, de sajnos este minden megváltozik:S és ez azért kínos, mert pont mostanában tervezzük a barátommal hogy együtt alszunk először:S és nem akarok előtte ilyen cikis helyzetbe kerülni:S miért lehet ez, hogy csak este jön rám ez a "tünet"? és mivel segíthetnék ezen? régen szinte csak szénsavas üditőitalokat ittam, de mikor olvastam, hogy azok fokozzák a bélgáztermelődést átszoktam a szénsavmentes ásványvízre, és ma már csak azt iszom, de semmi változás:S kérem valaki mondja meg mi lenne erre a megoldás mert nem akarom így leélni az életem:S:( így soha nem fogok merni idegen helyen aludni:(
2009. jan. 1. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi megoldásként vegyél be egy-két szem Espumisan kapszulát, az megköti a gázokat.
2009. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok zöldséget eszel, akkor a növényi eredetű anyagok lebontása rengeteg gáz felszabadulással jár. Főleg a bab, zöld borsó, cukorborsó, salátaa a legnagyobb bélgáz termelők. Egyébként én majdhogynem egész életemben szénsavas ásványvizet iszok, és semmi különbséget nem fedeztem fel a gáz termelésben, ha sima vizet ittam, vagy ha szénsavasat.

Egyébként azért este jön rád az egész, mert a szervezet csak akkor tud jobban emészteni, ha keveset vagy egyáltalán nem mozogsz, nem gondolkozol, azaz nem csinálsz semmit, csak alszol.

Amit még tudni érdemes erről: a bélgáz termelődést a bélrendszerben található kóli-baktérium csinálja, amikor a teljesen hasztalannak tűnő anyagból a baktérium még tud vitaminokat és ásványi anyagokat kivonni, plusz jól bezabál a baktérium. Előfordul az is hogy túl működnek, és ilyenkor eléggé gyorsan és nagy mennyiségben képesek gázt termelni.

Gyógyszerrel lehet mérsékelni, de jobb ha mész egy megbízható orvoshoz, és ő írja fel a gyógyszert. Amit a tv-ben reklámoznak szélgörcsök elleni gyógyszerrel jobb vigyázni, mert az lehet hogy azt nem is szedheted be, mert pl vmien allergiás reakciót okoz.

2009. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a 2. válaszolónak elárulnám, hogy nem vagyok az a nagy zöldségevő:P sőt, szinte alig eszem... szóval nem hinném hogy amiatt van... de amúgy nagyon hasznos dolgokat írtál, köszönöm:):)
2009. jan. 1. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Köménymag megköti.

Illetve...nos nekem hasonló problémám volt. Ha úgy érzed ez az ebéd/vacsi nehezebben ment le mint máskor, igyál egy kis svéd gyomorkeserűt (bármelyik dm-ben lehet kapni, a Naturland forgalmazza).

2009. jan. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

lehet másképpen is megközelítened. például izgalom hatására is keletkezhet, megszaporodhat a dolog.. gondolj bele, ha izgulsz, akkor megváltozik a szervezeted működése, sok vér az izmokba... a gyomorban összehúzódnak az erek.. stb.. nem biztos, hogy csak ez okozza, de ezen is érdemes kicsit gondolkoozni. továbbá érdemes utánnaolvasni, mert rengeteg mindent találsz a neten. gondolok olyanra, hogy rostkúrával tudod javítani a perisztaltikát, lehet akkor probiotikumot fogyasztani, a torna is nagyon jó, a helyes táplálkozás, megrágni az ételt, lassan stb.. szóval millió lehetőség van. csak egyre figyelj!! semmiért ne fizess, ugyanis a neten rengeteg termék van, de azokat az anyagokat, amiket tartalmaznak a tescoba fillérekért megveszed!


ha pedig sehogy se megy, akkor adj pl. hagymát a barátodnak, az is eléggé szelesít és beszéljétek meg, hogy mindkettőtöknek szabad hangversenyt rendezni!

2011. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
egyébként is sok párnál a közvetlen viszonyt, a mély kapcsolat kezdetét az jelzi, hogy a másik elött is el meri engedni magát :-)
2011. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is ugyan ez a problémám. De szóról szóra amit leírtál. Nekem is van egy barátom és az ottalvás nálam is kínos kérdés. Voltam dokinál de még csak a vizsgálatok elején tartunk.

Te azóta jutottál valamire?

2011. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!