Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha trombózishajlamos vagyok,...

Ha trombózishajlamos vagyok, fiatalon hogyan előzhetem meg?

Figyelt kérdés

Sajnos nagymamám trombózisos, műtétre szorulna de tartózkodik, így csak kompressziós harisnyákat hord.

Én még csak 26 vagyok, de apróbb hajszálerek rendesen látszanak a lábamon, anyukámnak meg már rendesen duzzadtak is.

Észre vettem ezt magamon, illetve hogy a sebeim lassabban gyógyulnak, mint eddig, hamar kék és zöld foltos leszek pedig aligha beütöm magam. Elmentem laborra, kijött, hogy a normálisnál alacsonyabb a fibrinogén szintem. A háziorvos aztmondta hogy még nem kell semmit csinálni majd megismételjük a vizsgálatot…

Több mint valószínű örököltem és én is hajlamos vagyok trombózisra pláne ha már most láthatóak az erek a lábamon. Mit tudok tenni már most, hogy megelőzzem a bajt? Illetve azt sem szeretném ha tele lenne a lábam ilyen duzzadt erekkel…


2023. júl. 30. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
2023. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet velem is. Figyelj a folyadékbevitelre, az egészséges és rendszeres mozgásra (nekem az egy helyben toporgás hozta elő az ereket először, mikor diákmelóztam). Ennyit javasolt a háziorvosom, most várandósan meglepően jók az értékeim egyelőre.

Ha nagyon aggódsz, fordulj kardiológushoz.

2023. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is 26 vagyok csak.
2023. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Folyadékbevitel (víz), nem megerőltető mozgás, súlyok kerülése, sok pihenés.

Teánál a gyermekláncfű. E vitamin szedése.

2023. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1-2 év alatt megduzzadtak az erek a lábamon. Sokat futottam, főleg emelkedőn. Súlyokat is cipeltem.
2023. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, pont ezekre a részletekre, tapasztalatokra voltam kiváncsi amiket nem ir a net. Tehát súlyukat kerülni kelllene?

Az a gond hogy en pont terveztem mozgás formaként elkezdeni edzeni és izmot építeni, mivel nagyon vékony vagyok.. sok zsíros dolgot zabálva meg nem akarnék és nem is tudok kilókat felszedni mert ilyen a genetikám. Ezért gondoltam, hogy izmot építve talán tudnék formásodni és nem maradnék ilyen lapos. Ezek szerint inkább kerülni kell? 😢

2023. júl. 30. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a súlyokat igen, de azért máshogy is lehet izmosodni...
2023. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a zsírtól fogsz hízni, hanem a liszttől és a cukortól. Ezeket átdolgozhatod izommá, de inkább ha tejtermékeket eszel.
2023. júl. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kialakul, azt már nem nagyon tudod eltüntetni, annál már csak rosszabb lesz. Annyit tudsz tenni, amit a 4-be írtak, de konzultálj orvosoddal.
2023. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!