Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit okoz az adrenalintúladagol...

Noja90 kérdése:

Mit okoz az adrenalintúladagolás ha vénásan epinefrint juttatnak a szervezetbe? Mennyi a halálos adag?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy cikket ahol a fószer ebbe halt bele ... és én elképzelhetetlennek tartom ...
2010. okt. 12. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem elképzelhetetlen...(halálos adagról passz, de...) azt tudni kell, hogy az adrenalint életmentő beavatkozásként adják be egyszeri stimulusként. Felkorbácsolja a szív működését, elégtelen lesz annak a munkavégzése, a szívet gyorsan kifárasztja. Hozzájárul a terheléshez az adrenalin okozta általános érszűkület (tehát ugyanaz a vérmennyiség szűkebb helyen áramlik, a szívnek pedig erre kéne rátolnia a "tartalmát"), ami nehezíti a szív pumpafunkciójának működését, hogy továbbíthassa a vért... eredménye végső soron a vér torlódása a tüdőben, ez tüdőoedemát okoz, továbbá az un. kamralebegés és a szívhalál.
2010. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az adrenalin pontosan olyan, mint kocsiban a nitro. Egy kis ideig kibírja, cserébe gyorsan pörög. Deha túlsok a nitro, megsül vagy felrobban a motor... az emberi szervezet (főleg a szív) is kegyetlenül beadja a kulcsot.

Patkányra amúgy LD50=50mg/kg, emberre nem tudom, ha nagyon érdekel: gugli.

2010. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!