Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olyan alacsonyak a...

Miért olyan alacsonyak a magyar emberek európai viszonylatban?

Figyelt kérdés
Főleg nők körében kérdem.Majd mindegyik olyan kis töpörödött.
2010. okt. 9. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem alacsonyak, bőven középmezőnyben vannak.
2010. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De a nők szerintem alacsonyabbak az európai átlagnál.

Vagy rosszul látom?

Most nem a statisztikák érdekelnek hanem amit magatól tapasztal az ember mikor jár-kel mindenfele.

2010. okt. 9. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég angolokkal dolgoztam.A csajok pont akkorák voltak, mint én(160), ja...és gondolom jártál már Olaszországban;)
2010. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
szerintem magyar viszonylatban a pasik töpörödöttek,a nők meg átlagos magasságúak :D
2010. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Észak felé magasabbak, dél felé haladva egyre alacsonyabbak.

A középkorban és előbb a magyarok kimondottan délceg hírben álltak Európában, a nők is. Ma nem tudom, talán Nyugaton több cukrot esznek. Az akceleráció oka igazából - úgy hallottam, nem a nagy egészség, hanem a rengeteg fehér cukor miatt a fiataloknak megnyúlnak a csöves csontjaik. (Legalábbis az egereknél és nyulaknál ezt hozta a kísérlet :)

Talán Nyugat-Európában több fehércukrot adnak a gyereknek.

Én 172 cm nő vagyok, d e kifejezetten alacsony- a lányom, a barátnői, az én barátnőim majdnem mind magasabbak - mióta Győrben élek. Békéscsabán mindig én voltam a legmagasabb.

2010. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13:03!


Érdekes tartom amit írsz,mert én meg a hollandokról olvastam hasonlót.

Azt 19.század elején európai legkisebb nemzet volt,most meg európai (egyik)legnagyobbjai.

Érdekelne ennek a dolognak a háttere mi okoz ilyen eltérő fejlődést egyes népcsoport körében.Ezt a cukros dolgot még nem hallotam,lehet benne valami.

2010. okt. 9. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
177 centi vagyok, nő, szerintem nem vagyok töpörödött :D Környezetemben van egy-két kirívóan alacsony csaj, de vannak, akik nálam is magasabbak, az átlag meg valahol 165-170 körül lehet. Bár persze nem tudom, hogy ez most csak az én környzetemben van így, meg hogy más országokban mennyi az átlagmagasság...
2010. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

176 cm nő vagyok, a munkám miatt is sokat utaztam már Európában. Még sosem tapasztaltam, hogy ezzel a magasságommal bárhol középmezőnyben vagy lejjebb lettem volna, inkább a magasak közé tartoztam. Bár az igaz, hogy a skandináv országokban több velem egymagas, vagy nálam kicsit magasabb nő él, de ott a férfiak között is több a magas.

Azt viszont megfigyeltem, hogy éppen a hollandok és a németek gyakran sokkal erősebb csontozatúak (aki nem kövér, az is termetesebb), mint mi, közép-kelet-európaiak :=).

2010. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

12:58!


Nem vagy alacsony,de azért valljuk be őszintén,hogy nem te testesíted meg a magyar átlagot,az legalább egy jó 10-essel kisebb.

2010. okt. 21. 13:09
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!

Nincs neked agyi töpörödöttségi érzésed, jártodban keltedben?

Csak tudnám, hogy lehet egy ország népét így általánosítani?

Remélem valaki megírja neked, hogy anyád volt töpörödött, amikor a világra hozott.

2010. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!