Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Később még lehet bajom azért...

Később még lehet bajom azért mert koraszülött voltam?

Figyelt kérdés

6 hónapra születtem egy kiló 10 dekával.Volt vérátömlesztésem.Most már 20 éves vagyok és 70 kg szóval összeszedtem magam!

arra lennék kiváncsi hogy azon kivül amit eddig megállapitottak problémákat (halláskárosodás, a jobb fülemre egy picit) azon kívül lehet e még a jövőben valami bajom?


2010. okt. 7. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Az nyilvánvaló idegrendszeri károsodások (pl. hallás, látás, értelmi képességek; ezek viszonylag hamar kiderülnek, ha bekövetkeztek) mellett még vesekárosodás (inkább funkciócsökkenésnek nevezném) szokott előfordulni, mely sokszor nem okoz tüneteket. Mert a vesék eléggé "túl vannak biztosítva", így eltérések csak 50%-os működés alatt mutathatóak ki, klinikai tünetek pedig csak 25% körül jelentkeznek. Vagyis lehet, hogy egy koraszülöttnek élete végig csak 70%-os a vesefunkciója, de ez sosem fog kiderülni. De ha valami megtámadja a veséket, akkor a "baj" hamarabb bekövetkezik, mint egy egészségesben. Azt is hozzátenném, hogy nem minden koraszülöttnek lesz beszűkült veseműködése.
2010. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Marslakó válasza:

Szia!

Szerintem már nem derül ki más komoly betegséged, ha ezek már időben kiderültek, ezek elég hamar kiszoktak derülni,de az lehet hogy hajlamosabb vagy bizonyos dolgokra.

2010. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!pont olyan suliba járok ahol a koraszülöttekröl tanulunk és háát nagyon örülök h egészséges vagyok vagyis hogy csak annyi a bajom amit leirtam!Szerencsés vagyok és remélem van valami dolgom az életben :)
2010. okt. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!