Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hany evre visszamenöleg...

Hany evre visszamenöleg kötelezhet az APEH a TB visszafizetesre?

Figyelt kérdés
Szeretnem rendezni a tarsadalom biztositasomat, de nem tudom mennyi idöre visszamenöleg követelhet töelem az APEH. Ez csak azert fontos, mert, ha 5 evre, akkor meg kenytelen vagyok megvarni, amig elevül egy mütetem, mert azt nem tudnam kifizetni sehogy sem, de ha "csak" mondjuk 3 evre, akkor most azonnal szeretnem ezt rendezni.
2010. okt. 7. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha 30-ra, de sajnos nem. Így rajtunk élősködtél, akik fizettük.
2010. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sejtettem, hogy valami hasonlo okos valaszt nyilvan fogok kapni. Nyilvan azokkal van gond, akik a 0, azaz NULLA ft bevetelüböl nem tudjak kifizetni a 4 ezer valahanyszaz ft-ot, es nem a rendszerrel. Viszont, tenyleg, mennyire egy vegleny vagyok, hogy amint lett munkam, rendezni szeretnem visszamenöleg is, ez mar-mar szinte gusztustalan. Es nyilvanvaloan elkepesztöen megkarositottalak, mert, ha eddig is tudtam volna fizetni, akkor neked kevesebbet kellett volna, ugye? Igazan köszönöm a hasznos valaszodat, remelem szebb lett töle a napod, hogy igy "beolvastal" nekem, ugy, hogy minden reszlettel tisztaban vagy, es minden miertre tudod a valaszt.
2010. okt. 7. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, a műtétet meg fizessük mi. Ez szerinted rendben van, de azért én vagyok a hülye.

Egyébként meg igen, minél kevesebben fizetik, annál többet kell.

2010. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincs rendben, de azt mar kifizetted, te hös munkasember. Egy szoval nem emlitettem, hogy hülye lennel, nem is tennem, nem ismerlek, az igazadat sem kerdöjeleztem meg egy szoban sem. Mindösszesen a stilusodat kifogasoltam, meg azt, hogy semmit nem tudsz, mert nem tartottam fontosnak reszletezni, mert ez a kerdes szempontjabol irrevelans, de leven, hogy egy mütet fogalmam nincs mennyibe kerül, felek, hogy millios nagysagrendröl van szo, ha belehalok, sem tudom kifizetni. De mar utanakerdeztem, es elöbb tett allitasom nem igaz, azt nem neked kellett fizetned, mert akkor meg nem volt fizetesi kötelezettseg (ez meg 2006-ban volt), akkor meg volt olyan opcio, hogy a közeli hozzatartozo TB-re ellatnak, leven, hogy akkor meg edesapam tartott el, nem mellesleg meg tanuloi jogviszonyom is volt, (a mütet miatt hagytam abba az egyetemet, igy nem tudtam, hogy ezzel hogy is van, de mivel szept.ben beiratkoztam, es a mütet dec.ben volt, abban a felevben en az iskola szerint is biztositott voltam), igy az APEH szerint ezt nem kell kifizetnem, jogosult voltam ra. Remelem igy mar nyugodtabban alszol, hogy nem karositottalak meg.
2010. okt. 7. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A tb egy kalapba megy és egy kalapból is osztják vissza, így a műtétedet közvetve mindenki fizette, aki akkor tb-t fizetett (én is). Engem a szokásos "magyaros" sumákolásod akasztott ki.
2010. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tudom, es ezt ertettem is, mar akkor is, mondtam, hogy nem is az igazadat kerdöjeleztem meg, ha valahol erre vonatkozolag irtam volna, akkor sajnalom. Mint emlitettem, ha az edesapam eltartottjakenti jogosultsagom nem erdekel teged, bar akkor ez teljesen legalis volt, ez megint az akkori rendszer hibaja, vagy nem hibaja, akkor is tanuloi jogviszonnyal rendelkeztem, gondolom - amennyiben van - te sem fizetsz az iskolas, ovodas, stb. koru gyerekeid utan meg majd 5.000 ft-ot, csak, mert igy igazsagos az orvosi ellatasuk. A lenyeg persze nem ez, mert, ha nem lettem volna biztositott ebben az idöben, lehetöleg megprobaltam volna elkerülni a mütet kifizeteset, akarmennyire is nem korrekt - ertem en, hogy erre gondoltal, egyszerüen az nem tetszett, ahogy az egeszhez hozzaalltal, hiszen alapvetöen fizetesi szandekrol van szo. Mondjuk kicsit "viccesnek" is tartanam, ha egy elrontott mütetert kene fizetnem, ami utan meg honapokig szenvedtem, ez persze megint mas tema.

Meg egyszer: nem neztelek hülyenek, tisztaban vagyok az igazaddal is, de ha ellehetetlenitik az eletet (pl a semmiböl teremts elö 5.000 ft-ot, ami dolgozokent majdnem, hogy "semmi"), attol nekem meg elnem kell, meg akarok is :) szep napot!

2010. okt. 8. 08:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézz körül itt:

[link]

2010. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm. Ezt nem ertem, tudnal esetleg segiteni?


Fontos! Nem az ellátás költségét, hanem az elmaradt járulékot hajtja be az APEH!


Ez azt jelenti, hogy egy-egy esetleges kezeles költseget (egyszer voltam ezidö alatt haziorvosnal) nem kell kifizetni, "csak" az elmaradt havi x ezer ft-okat?

2010. okt. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!