Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnál segíteni? (Kérdésed...

Tudnál segíteni? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Orvos megállapította, hogy szociális fóbiám van és pánikbeteg is vagyok. Elég nehéz így dolgozni, és emberek közé menni. A kérdésem az lenne, hogy melyik az a munka, ahol kevesebb stressz érne, és kevesebb emberrel kerülnék kapcsolatba napi szinten? Gyári munkás vagy butikba eladó? Dolgoztam már mind kettőben, csak a betegségem miatt, egy darabig most nem tudtam semmit csinálni....Csak azt tudom, hogy nem szeretek emberek közé menni, borzasztó rossz...Sajnos nem tudom melyiket válasszam, mert lehetőség van mind a két helyen. Nem tudom melyik lenne elviselhetőbb.
2010. okt. 7. 12:30
 1/9 Levendula05 válasza:
100%

Hello,

Én is ezzel a problémával küzdöttem. Kb. két évembe telt de legyőztem a pánikbetegséget. Úgy voltam vele, hogy ne a betegség "diktálja" már, hogy én mit szeretnék csinálni, és mire vagyok képes, hanem én. Én még akkor egyetemre jártam, és ott ugye ki lehetett játszani, hogy ha rosszul voltam nem mentem be, de úgy voltam vele, hogy hogy fogok tudni így dolgozni majd?

Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de próbáld magad rendbe tenni lelkileg, mert minden onnan indul ki.

Kis lépésekbe haladj, és miden elért dologért dícsérd meg magad, hogy milyen ügyes voltam ma, mert buszon utaztam és stb stb.

Egy gyárban sokan dolgoznak, a butikba is lehet őrültek háza- főleg, hogy lassan közelednek az ünnepek. DE ne ilyen alapon válogass, hanem hogy te mit szeretnél csinálni!

2010. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Levendula05 válasza:
100%
Az előző vagyok, csak még annyit, hogy melyik munkahelyen nem éri stressz az embert?? Mindehol!
2010. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem anno a pszich. azt mondta, hogy ha félek vmitől, egy idő után másra is átterjed a félelem, és ki sem merek majd mozdulni otthonról.

Úgy van, ahogy előző írta, mindennap csak kis lépéssel haladj.

Az embereket elkerülni nem tudod, de ha mégis, akkor még jobban elszoksz tőlük.

2010. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok. Nekem olyan végzettségem van, amivel lehet akár itthon is dolgozni, viszont az ember nem kerülgetheti állandóan a mumust-ahogy az első is mondotta volt.

Sajnos én sokkterápián vagyok , mivel a környezetem abszolúte nem hiszi, fogadja el, hogy létezik ez a betegség, pedig gimnáziumot is alig tudtam végigküzdeni emiatt, gyakran ki kellett mennem órákról, utolsó padba mertem csak ülni, remegtem, ha valaki olyannal találkoztam, akitől tartottam...

Viszont minden egyes "feladat"- emberekkel való kontakt, tárgyalás után a sikerélmény erősít-jé, nem is volt nehéz. Előtte citromfűteát iszom, meg vannak még lazító gyakorlatok, de erről szerintem szakember mesélhet többet.


Munkahely: egyszer dolgoztam állatkereskedésben, ott valahogy nem éreztem a stresszt.

2010. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
...És ne tudatosítsd magadban a BETEGSÉG-szót.Most ez van,ezzel kell megbirkózni.Ez egy tünet,nem betegség.Hasonló dolgokkal küzdöttem(olykor még enyhén előjön)de nem választhattam,mert üzletben dolgozom,és minden nap emberekkel kell dolgoznom.Ne hidd el,hogy neked ez a bajod!Hidd el,hogy erősebb Vagy nála,nem ez a természetes állapot!Ez egy helytelenül felvett állapot.A butik,ha kicsi a forgalma:)végülis jó ötlet,persze ott is lehetnek helyzetek.Olyan gyári munka lehet pillanatnyi megoldás(de ezzel elodázod)ami mellé reggel leülsz,délután pedig felállsz és hazamész.De ez tényleg nem megoldás.Te Vagy az Ember,ezek csak szaros,kínzó,de felvett dolgok:le is tudod adni őket.
2010. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg,hogy ha nincs időd gondolkodni,ha valami leköt:nincs időd "parázni".
2010. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, hogy kis lépésben kell haladni. ÚGy vagyok az emberekkel, hogy gyárban pl. elég sokan figyelik azt hogyan is dolgozik az ember, ettől szorongok, ezért el is rontom rendesen a dolgokat. Butikban akkor figyelik az embert, amikor fizetnek, ott meg attól tartok, hogy elszámolom a pénzt, mert attól is stresszbe jövök, hogy néz a vevő. Tehát ezért nem tudok dönteni, mert mind a két helyen ér stressz, csak nem tudom melyik az enyhébb. Talán az eladói, mert ott nem aláznak meg annyi ember elött, ha valamit elrontok. Állatkereskedésben viszont szivesen dolgoznék, ha lenne, de az sajnos nincs ,nekem pedig muszáj már dolgozni. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 7. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Neked nincs egy fikarsznyi önbizalmad sem!Itt van a kutya elásva!El kellene hinned,milyen sokat érsz.Mától próbálj meg így gondolkodni magadról.Szerinted Te azért születtél,hogy folyamatosan bujkálj a világ és az emberek elől?Nem,sokkal fontosabb dolgokért vagy itt.Pár év múlva ezek az emberek,ezek a problémák,ezek az érzések mind a feledésé lesznek.
2010. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


...Én is most fogom kikölcsönözni.Hátha!!

2010. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!