Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltolódott az alvásom, nem...

Eltolódott az alvásom, nem tudok elaludni hajnali 1 előtt, sokszor akkor se. Hogyan tudnám visszaállítani?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 hónapban költöztem külföldre ösztöndíjprogram miatt, egyetemista vagyok. Otthon általában fél tizenegy-tizenegy fele megyek aludni, általában sikerül is akkor elaludnom.


Amióta itt vagyok viszont nagyon eltolódott az alvásom. Ennek az az eredeti oka, hogy nagyon sok minden történt, rengeteg impulzus ért rövid idő alatt és amikor lefeküdtem aludni akkor az agyam nem tudott kikapcsolni, folyamatosan dolgozta fel a sok infót. Nagyon jól érzem magam, szóval nem nyomasztó dolgokról van szó.


Viszont most már eljutottam arra a szintre, hogy nem tudok így lenni, mert reggelente nem tudok felkelni vagy csak nagyon kínlódva, nem alszom ki magam, este viszont hiába megyek időbe ágyba, legjobb esetben 1-ig nem tudok aludni, rosszabb esetben még utána se sokáig.


Nem egészséges, nem jó így.


Hogyan tudnám visszaállítani az alvásom, hogy korábban tudjak elaludni, mint ahogy normál esetben szoktam?



2023. márc. 13. 08:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy nem iszom se kávét, se más koffeines italt késő d.u/este így nem ez a baj.
2023. márc. 13. 08:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad, edzés, sport, túrázás, kirándulás, mozgás a szabad levegőn...kerti munka, bármi. S hidd el, ha nem alkalmazol ezek mellett stimuláló szereket (nemcsak kávéra gondolok, de akár a taurint tartalmazó energiaitalokra is), akkor a nap végére igenis nagyon fáradt leszel.
2023. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!