Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor alvás előtt akaratlanul...

Amikor alvás előtt akaratlanul összerezdülünk, az mitől van?

Figyelt kérdés
lehet hogy egyéni az eset, de beszéltem már emberrel, akinél szintén előfordult.
2010. okt. 6. 17:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%

szia!

Velem is szokott ilyen lenni :), de inkább rúgok egyet akartalan, vagy olyan érzésem van, mintha lecsúszna a lábam egy lépcsőről. Elvileg ez azért van, mert a lelkünk "kiakar mászni" a testünkből. :)

2010. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
ez velem is megtörténik erre én is szeretném tudni a választ
2010. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
62%
17:48 as vagyok amíg írtam addig jött egy válasz :D
2010. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem sikerült eltalálnod a kategóriát.
2010. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

17:47 <<-- Ha te ezt a "lelkünk ki akar mászni a testünkből"-dolgot komolyan gondolod, akkor te idióta vagy. Aki elhiszi az meg főleg.


Nem egyéni eset, ez minden alvás előtt megtörténik, csak lehet, hogy nem mindig veszed észre. Ez az az állapot, amikor még nem alszol, de már nem is vagy ébren, az agyad már csak annyira "dolgozik", hogy lehet, hogy éppen észleled, amint "rúgsz" egyet. Ez direkt van, ha úgy tetszik, nem tudod szabályozni. (A direktet nem úgy értem, hogy pl. minden este fel akarod rúgni az asszonyt - vagy épp ő téged.)

Amúgy figyeld meg, hogy az ilyenek után nemsoká el is alszol.

2010. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet baromságot mondok de én úgy tudom azért mert félálomban vagy már és ilyenkor lazulnak el az izmaid teljesen.
2010. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, ezt még gimiben is tanultuk, emlékszem. Nekem is valami ilyen rémlik, hogy akkor történik mikor az agy kikapcsolná a mozgást a testben hogy nyugodtan aludj, ne kapálózz. (Persze mivel az agy nem bináris számítógép, ezért vannak ilyen furcsaságok ilyenkor meg ezért nem fullos kikapcsolásról van szó)
2010. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
...mert először a REM szakasz következik, az álomszakasz. Ekkor az agyad kolyan ingereket üld a harántcsíkolt izmaidnak, hogy merevedjenek le, testeddel ne kövesd az álmot (a szemed követi, ezért RAPID EYE MOVEMENT a neve). Nem a lelked mászik ki, meg hasonló baromságok. Tényleg kategóriát tévesztettél.
2010. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt az utolsó négy válaszoló okos!:)

Jól leírták, nekem már nem is kell:D

2010. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem egyéni eset,és már volt hasonló kérdés is erröl korábban itt...

Egyébként én is mikor már félálomban vagyok kezdek elaludni,rezzen egyet a testem(mintha valami ideg rángana be..),amit érzékelek is..,de pár pillanat múlva már alszom!Azt nem tudom mitől van:)

2010. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!