Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell aggódnom ha laboreredmény...

Kell aggódnom ha laboreredményemen a T3 6,19? A maximum ami még jó lenne 6.

Figyelt kérdés

Hashimotó autóimmun betegségem van és pajzsmirigy alulműködésem. A letrox-szal 25mikrogamm felét szedem sikerült a TSH-t beállítani legutóbb 1,8 volt. Viszont a T3 több volt, mint, ami még belefér a maximumba. T4 jó volt.

Mitől lehet ez?


2023. márc. 6. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha eddig stabil volt az állapotod, akkor szerintem nem kell aggódni. Éppen, hogy csak a limit fölött van és ezek a tesztek azért nem 100% biztosak, mert sokban függ attól, hogy éppen mikor vetted be a gyógyszert az elmúlt pár napban, esetleg milyen ételt ettél, ami mondjuk akadályozta vagy segítette a felszívódást stb stb stb

Ezen felül hogy aludtál, milyen a stresszed mostanában, szedtél-e aspirint blablabla


Szóval magyarán sok tényező van, ami befolyásolhatja. Ha következő ellenérzésen is magas, akkor már szerintem érdemes rákérdezni orvosnál és erősködni, de most elsőre ne aggódj, ha minden más rendben van :)

Persze, ha aggódsz, akkor szólj az orvosodnak és beszéljétek meg


1,8 az egy nagyon szép TSH és bárcsak nekem is ilyen lenne :)

2023. márc. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Nekem magától olyan, hogy normál tsh, épphogy normált elérő t4 és kissé emelkedett t3. Orvos szerint jó
2023. márc. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!