Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltál már önkéntes gyógyszer...

Voltál már önkéntes gyógyszer kísérleten?

Figyelt kérdés
Meg tudná osztani a tapasztalatait akár privátban is?

2023. febr. 17. 01:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Olyan kísérlet nincs, hogy neked csak úgy beadnak valami gyógyszert és fizetnek érte. Ha van valami betegséged amire éppen kutatnak egy új terápiát, akkor lehet, hogy beválasztanak, de azért nem fizetnek.


Egyébként én neuropszichológiai kutatásban voltam önkéntes (feladatokat kellett csinálni és EEG készült), azért kb 4000 forint Tesco-utalványt kaptam. Szóval ilyenből max ebédet fizetsz, nem tandíjat.

2023. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Előbb operáltasd át magad majommá, aztán már nagyobb eséllyel választanak ki, viszont úgy már nem fizetnek.
2023. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Első fázisban van, Németországban közzé vannak téve adatok, négy napi éjszaka kb 5000euro. Magyarországon tilos kiírni árakat a jogszabályok miatt, csak celozgatnak rá, hogy "egy kísérlet több havi megélhetést plusz lakhatást is fedzhet"


És igen, még mindig nem találtam munkát. Ez van, telített a munkapiac. Sok helyre küldtem eddig az önéletrajzom, volt ahonnan hívtak is interjúra, de végül nem vettek fel.

2023. febr. 17. 10:26
 14/21 anonim ***** válasza:
53%
Korrepetálj gyerekeket németből, ha ilyen jól megy.
2023. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem megy a német, ezt miből gondolod? Csak egy német példát hoztam
2023. febr. 17. 10:55
 16/21 A kérdező kommentje:

Ja bocsi elnéztem, nem csak pár nap a vizsgálat, mert van még pár ambuláns vizit utána:

[link]

2023. febr. 17. 11:02
 17/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, előző cukorbetegeknek szólt, de íme egy egészséges embereknek szóló, tehát van ilyen:

[link]

2023. febr. 17. 11:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladnád a fél vesédet, legalább pontosan tudnád, hogy mit vesztesz. Egy kísérletben meg nem. Főleg egy külföldi kísérletben. Milyen biztosítónál fogsz kopogtatni, hogy egészségkárosodásod lett?
2023. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem fizethetnek. Utazási térítést kapsz max, azaz fizetik a busz vagy vonatjegyed, még talán az étkezést.
2023. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ne írjatok hülyeségeket légyszíves:


"Pénz: A fázis 1 vizsgálatban való részvétel odafigyelést és ráfordított időt igényel az önkéntes részéről, ezért aztán a vizsgálatban való részvételért pénzbeli juttatás jár."


"Mennyit fizetnek a klinikai vizsgálatban való részvételért?

A díjazás pontos összegéről a szűrővizit első lépésekor, a tájékoztatás során beszélünk. Az összeget a tájékoztató és beleegyező nyilatkozat tartalmazza, a részvételért járó díj adómentes jövedelemnek számít. Ahogy a honlapon is olvashatta, a díjazás mértéke nagymértékben függ a vizsgálat hosszától, a benntartózkodás idejétől és ambuláns vizitek számától."

2023. febr. 19. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!