Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelenthet, ha a székletem...

Mit jelenthet, ha a székletem megváltozott?

Figyelt kérdés

Ha étkezés előtt állsz akkor inkább el se olvasd, nem vagyok kiváncsi a nagyképű beszólásokra, elvégre ez az oldal azért van hogy segitsünk egymásnak és kérlek akkor irj, ha tudsz értelmes választ adni.(bocs ezt muszáj volt)

Nos megszokott henger alakú volt mindig is a székletem de mostanában 4-5 darabból áll és egyáltalán nem henger hanem inkább golyó formáúak és rettentően idegesit, hogy mi állhat a hátterében.


2010. okt. 2. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

az hogy nem eszel elég rostot, meg nem iszol elég folyadékot. Gondolom kemény is és csak olyan 3-4-5 naponta van. Nos ugye a székletnek is van nedvességtartama, amiből míg úgymond várakozik, visszaszívódik a nedvességtartalom a vastagbeledben. Ez az oka annak, hogy ilyen kis gombócok jönnek ki. Víz és rost hiány. Víz az előbb említett okból, rost hiány pedig mert nem napi székelésről beszélünk, vagyis nem fogyasztasz annyi rostot hogy kelljen naponta üríteni.

Több folyadék, zöldség, gyümölcs, rostos anyag!

2010. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
AZ nagyon érdekes, mert már több mint egy éve, hogy nagyon odafigyelek... mindennapos a gyümölcs és zöldségfogyasztásom. Minden nap megeszek olyan 4 almát, mondjuk azt is hallottam, hogy az megfogja a székletet de eddig is igy éltem és nem volt bajom ezzel. Vizet pedig nyáron 2,5 litret ittam, most kb 2litret iszom naponta. Fura....
2010. okt. 2. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
és mióta van ez a megváltozott széklet?
2010. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!