Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Katéter volt a combartériámban...

Katéter volt a combartériámban körülbelül 30 órán keresztül, valamint vérátömlesztésem (dianízis). A jobb lábam lábfejét, (amiben a katéter volt) nem tudom mozgatni, mióta kiengedtek (5 napja). Mennyi idő, míg felépül?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni a mihamarabbi gyógyulás érdekében? Nagyon félek, hogy nem fog helyrejönni...
2010. okt. 1. 13:35
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat, dialízis.
2010. okt. 1. 13:37
 2/10 A kérdező kommentje:
Na szóval: vérátömlesztés ÉS dialízis. :)
2010. okt. 1. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy az artériás kanül szúrása közben megsértették az ideget is (ami közvetlenül az artéria femoralis mellett fut). Szerintem gyógytornával felépülhetsz, de pár hétbe bele telhet.
2010. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem bunkózni akarok, de eszedbe sem jutott erről szakorvost megkérdezni, mint névtelen válaszolókat?
2010. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, én sem nagyon vagyok tisztában azzal, hogy mi történt velem, mert eszméletlen voltam a kezelés során, de itt van pontosan, hogy mit csináltak:

A hemodialízis során (az esetek többségében) a karban haladó vénából egy tűn keresztül kivezetjük a vért, ami ezután a dialízis készülék segítségével egy dializátoron (szűron) áthaladva megtisztul, majd egy másik tűn keresztül visszatér a vénába. A vér cirkulációja a kezelés alatt folyamatos. Egy kezelés 4-5 óra hosszat tart, a kezelések gyakorisága általában hetente három.

2010. okt. 1. 13:44
 6/10 A kérdező kommentje:
De igen, megkérdeztem, viszont mindegyik mást mondott. A főorvos azt mondta, hogy már azonnal rendesen kellett volna járnom, egy ápolónő azt mondta h 1.2hónap, egy másik orvos azt mondta h borogassam óvatosan, torna csak nagyon enyhén, a háziorvos (belgyógyász) pedig azt mondta, hogy ne tornáztassam. Mégis kinek higgyek? Eléggé kétségbe vagyok esve, mivel idén érettségizem, és így nem tudok iskolába sem járni. Félek bármit is csinálni a lábammal, nehogy rosszabbra forduljon a helyzet, ezért is kérek itt is tanácsot, hátha tud valaki valami hasznosat írni.
2010. okt. 1. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja akkor sorry, passzolok.
2010. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Haemodialízist azoknál a betegeknél szoktak a karban lévő vénával végezni, akik tartósan szorulnak rá és állandó, "beépített" eszközt kapnak.

Gondolom te intenzív osztályon feküdtél. Itt dializáló kanült szúrnak vagy a nyaki vénába (vena jugularis interna), vagy a kulcscsont alatt futó vénába (vena subclavia), vagy a combvénába (vena femoralis). Ezek a leggyakoribb helyek. Ez a kanül elég vastag és nem 2 kanülön keresztül történik a dialízis, hanem ez 2 ágú kanül, az egyik száron kivezetik a vért, a másikon vissza (tehát egy eszköz van a vénában, ami elágazik).

De mivel nem tudom pontosan miért, és milyen osztályon feküdtél, csak tippelek.

(én írtam, hogy szerintem pár hónap alatt gyógytornával rendbe jöhetsz). Nem ártana viszont kideríteni, mitől van pontosan ez a probléma a lábaddal...

2010. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az intenzíven feküdtem, azt nem részletezném, hogy mi okból, de ez csak egyszeri kezelés volt, hogy megtisztítsák a vérem. holnapra kaptam a háziorvosomtól egy sürgősségi beutalót az ideggyógyászatra, és ott kiderül, hogy mi újság. te mire tippelnél? szerintem is az lehet, hogy megsérthették az ideget. mondta a doki, h vegyek B1 vitamint, amit napi 3*2- es dózisban szedjek.
2010. okt. 3. 21:45
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos, ma voltam kivizsgáltatni a problémát, de még mindig nem tudják pontosan, hogy mi is az ok. Ambuláns lapból:


Anamnézisben jobb oldalt bokatörés szerepel, melyet követően érzészavar, lábfejgyengeség nem volt. Haemoperfusios kezelésben részesült. Eszméletle tértét követően észlelte jobb lábfej gyengeségét, lábszár és lábfej oldalsó részének zsibbadását. B 1 vitamint szed. Panaszai az eltelt hét során nem változtak.

Diagnózis:

R2020 Bőr paraesthesia

S8410 A N. peroneus sérülése a lábszár szintjében


Javasolt ENG vizsgálat, lelettel előjegyzés alapján controll. 10 alkalommal Selectiv ingeráram kezelés a jobb peronealis izomcsoportra. 3*1 tabletta B 1 vitamin szedése.


ENG vizsgálat eredménye:


ENG megtörtént, lelete alapján jobb nervus peroneus kevert típusú károsodása igazolható, mely periferias kompresszióra nem típusos.

Javasolt: a korábbiak mellett koponya CT vizsgálat elvégzése. Lelettel előjegyzés alapján controll.


Vélemény (ENG vizsgálat):


A jobb n. peroneus motoros rostjainak proximális szakasza és a sensoros rostok károsodása igazolható. A megnyúlt F-hullám latencia gyöki károsodást jelezhet. A sensoros rostok károsodása a korábbi bokasérülés következménye lehet. A jobb m. tibialis anteriorban jelenleg denervatio nem igazolható. A lelet perifériás kompresszióra nem típusos.


Látom, hogy te értesz ezekhez a dolgokhoz, és szeretném, hogyha segítenél többet megtudni a helyzetről. Kérdeztem az orvost is, de kíváncsi vagyok, hogy te mit fogsz mondani, mert nagyon úgy tűnt, hogy ködösíteni próbált. Ja, és CT-re majd csak hónap végére kaptam időpontot, azt is "protekcióval", teát a doktornő intézte el... Köszönöm a válaszod előre is. :)

2010. okt. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!