Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem tiltják...

Szerintetek miért nem tiltják be a cigit? Lent

Figyelt kérdés
Minden dobozra rá van írva,hogy tüdőrákot,halált,impotenciát stb. okoz,a környezetben élő gyerekekre is veszélyes..akkor miért nem tiltják be?
2010. szept. 29. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert rohadt sok pénz van benne. Jövedéki adónak hívják azt hiszem. Szerinted miért kerül ennyibe a cigi? Hát nem az előállítási költségek miatt, az biztos.
2010. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
És mert szabad országban élünk, és mindenki úgy teszi tönkre magát ahogy akarja!
2010. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a cigin kb 80% adó van. Az államnak a legjobb üzlet.


Egyébként ennyi erővel betilthatnák az autókat is, a budapesti belvárosban meg lehet fulladni tőlük, dohányosok soha nem tudnának nyílt téren ilyen koncentrációjú füstöt produkálni. És a kipufogógázban sokkal több veszélyes anyag van: nitrogén-oxidok, szénhidrogének, alheidek, korom, benzinpirén, kátrány... szemben a cigaretta nikotin plusz kátrány kombinációjával.

2010. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

pénz pénz pénz... k*rva nagy bevétel.

am én is utáloma bagósokat. főleg aki divatból csinálja. aztán meg sírnak h kevés a pénzük, mikor 1 hónap alatt 20-30 ezret elszívnak.

2010. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Mert mindenkinek joga van eldönteni, hogy szívja vagy nem.

Ilyen erővel a gyorskaját meg az alkoholt is be lehetne tiltani.

2010. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A tervek szerint 10-15 százalékkal emelnék ezért az alkohol és a cigaretta jövedéki adóját. Korábban az is szóba került, hogy jövedéki adót vetnének ki az egészségkárosító chipsekre, hamburgerekre, cukrozott üdítőkre, szénsavas italokra, de a tárca ezt elvetette.

A cigaretta és az szeszesitalok adójának emelésétől 30-40 milliárdos többletet remélnek


A cigaretta és az szeszesitalok adójának emelésétől 30-40 milliárdos többletet remélnek, amelyet úgynevezett megjelölt adóként az egészségügyre lehetne fordítani. Szakemberek szerint emellett a jövedéki adó tízszázalékos emelése a dohánytermékek esetében három-öt százalékkal csökkentheti a dohányosok számát a fiatal felnőttek és hat-hét százalékkal a gyermekek körében - írja a lap.


- Független Hírügynökség -


Mindenki úgy teszi tönkre magát ahogyan akarja. Beszélhetnénk arról, hogy miért nem tiltják be a rákkeltő kozmetikumokat, vagy a kipufogó gázokat.

2010. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert rengeteg pénz van benne...

Az már senkit nem érdekel, hogy én nem akarom más füstjét szívni, de ha várok a buszra, nem nagyon tehetek mást, csak hogy félrevonulok, mert bekönnyezik a szemem a füstjétől...

2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Miért tiltanák be???Mindenkinek saját magának kell eldönteni hogy szívja vagy sem.

Az már más kérdés, hogy ezt kulturáltan végzi e vagy sem.Én is sokáig dohányoztam, de arra nagyon figyeltem hogy gyerekekre, kismamákra ne fújjam a füstöt.De mondjuk az éremnek két oldala.Mert mi van olyankor amikor a kedves kismama szájából lóg ki a cigi???És ugye ez is elő szokott fordulni.

2010. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A passzív dohányzás állítólag veszélyesebb, mint mikor valaki maga dohányzik. Lehet, hogy a dohányosok erről maguk döntenek, de amikor én ott várom a buszt, és szakad az eső, nem tudok beállni a fedett megállórészre, mert ott füstölnek, úgyhogy kénytelen vagyok ázni az ilyenek miatt. Az egyik szemem sérült, és ha a közelben erősen füstölnek, akkor annyira bekönnyezik, hogy arra a szememre nem látok.

Még ha nem is tiltanák be, de valahogy kulturáltabb mederbe kéne terelni, hogy aki nem akarja más füstjét szívni, az is dönthessen úgy, hogy nem kényszerül elviselni.

Gyakorlatilag most csak a dohányosnak van döntési joga, aki nem dohányzik, az meg viselje el, vagy menjen máshova...

2010. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én már nem cigizek, de pont az ellenkezője van annak amit mondasz.Szinte diszkriminálják a dohányzókat.Nem minden dohányzó bunkó és fújja más arcába a füstöt.De az elég durva hogy szinte mindenhol beakarják tiltani a dohányzást.Pedig ha megnézed az emberek nagy része bagózik.
2010. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!