Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Új kullancs fajta? :O

Új kullancs fajta? :O

Figyelt kérdés

Apu ilyen tanya szerű helyen lakik. a zagyva mellett közvetlen... van egy hatalmas nagy németjuhásza. megsimogattam, kb 10x10 cm-s helyen 5 kullancs volt benne. jó már döglött volt, kiszedtem az összeset. A kutya tele vanvele. már egy szer túlélt egy babiózis fertőzést, (amit a kullancs terjeszt), de így semmi esély. Pedig fújjuk kullancsírtóval kb 2 hetente. Most mentünk apuhoz, és itthon bennem is volt kullancs, a passzos topp, meg egy pulcsi alatt... de ez a kullancs, az átlaghoz képest, sokkal nagyobb még meg nem szívja magát, akkora mint a 3/4ed kisujjkörmöm.... elképesztő... és ugye a kullancsot nem érzi az ember. de ez nagy és nehéz, és mintha egy pók mászna rajtam. és biztos h az, mert úgy mozog, ugyan olyan lapos ovális a teste, és mondom tele van vele a kutya is... én magamon kb 2 hét alatt. 4et vettem észre. ugyanolyan nehéz szétnyomni is. nem lehet ezeket vhogy írtan? vagy a kutyusnak legalább vmi oltás vagy vmi?? féltem...

Bocsi h hosszú lett.. :S


2010. szept. 27. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyának a frontline combo. Neked védőoltás.
2010. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
LehetNE írtani, megvan a tökéletes kullancsírtó szer, két magyar kutató fedezte fel, semmire nem ártalmas, egytől-egyik kiírtja az összes itthon honos kullancsot, csakhogy nincs aki támogatná.. Mert ugye nagyobb pénz van abból, ha az emberek megveszik a sok kullancsriasztót meg véőoltást ami semmit nem ér.. A kétéves gyerekbe meg kullancs megy a saját kertembe a belvárosban!!!
2011. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
öcseeem ha akkora volt mind a kisujodon a kormod akkor mar jo sok ideje benne lehetett:O am bennem is volt.. cempingeztünk a csalad , egy hetfoi reggel felebrettem es egy ritka féhér kullany koltozott a nyakamba az ütöérbe amin at megy a ver az agyba a sziven keresztul anyukam es batyam 2 oran at probaltak kivenni es kijott.. am bennem is volt egy nagy de amikor meglattam szerencsere akkor bujt bele a hasamba :D..
2011. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!