Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindennap fáj a fejem, mindenn...

Mindennap fáj a fejem, mindennap veszek be gyógyszert, mert elmegy odáig,hogy szédülök, hányingerem van. Szeretnék tanácsot kérni, mi lenne hatékony?

Figyelt kérdés
Migrén piercingen kívűl, ötletek?
2022. szept. 22. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Első közelítésben vérnyomás mérés a fejfájás jelentkezésekor. Ebből kiderülhet, hogy okozhatta-e vérnyomás-emelkedés (tenziós fejfájás).

Második közelítésben laborvizsgálat, különös tekintettel a vörösvértest számra ill. hemoglobinra (+ vasra) ill. trombocita számra. Alacsony vörösvértest szám, alacsony hemoglobin érték (esetleges vashiány) arra mutat, hogy esetleg oxigénhiány lép fel. Magasabb trombocitaszám esetleges trombózishajlamra mutathat, ami az agyi kapillárisok elzárásával oxigénhiányos területeket hozhat létre az agyban.

Kezelésnél legegyszerűbb, ha az érfalak tágítását eredményező szénsavas italból nagyobb mennyiséget fogyasztunk, megjegyzendő, hogy maga a kiszáradás is okozhat fejfájást. Citromsavas ital fogyasztása a trombocitákra kifejtett hatás miatt lehet eredményes és így tovább....

2022. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Idrggyógász.

Nem nézel sok számitogepet? Szemed jó? Szemorvos se ártana.

Stb

2022. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most voltam teljes labor vizsgalaton mind benne volt, amit az elozo felsorolt.

Szemuveges vagyok, de nem reg lett uj.

Mar regota kuzkodok ezzel,nem most jott ki, kb 5 eve.

A mellekpajzsmirigyem tulmukodik, februarba mutenek meg.

Nem tudom, hogy lehet e attol?

2022. szept. 22. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!