Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Párom nyitott szemmel alszik,...

Párom nyitott szemmel alszik, ez normális, vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Üdv!

Már többször észrevettem ezt nála. Úgy kell elképzelni, hogy félig-meddig nyitva a szeme, legyezek előtte néha, hogy most ébren van-e, de mindig alszik ilyenkor :D

Még mozog is néha a szeme, látom, ahogy nézelődik, elég ijesztő látvány. Ő semmit nem észlel ebből, le is videóztam neki egyszer.


Ez normális szerintetek? Mert gyakran fáradt alvást követően is a szeme például.



2022. aug. 14. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem alszik, kamuzik. Aki alszik annak felakad a szeme. Tehát még ha nyitva is lenne, a szemgolyója fent lenne.
2022. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1-es ez nem feltétlen van így. Igaz hogy az a gyakori hogy felakad a szeme, ebbe nem vitázok, viszont nagyon ritka eset is van akinek simán nem akad fel és nyitott szemmel is képes aludni ami azzal jár hogy az agya lekapcsol, tehát nem érzékel semmit úgy hogy nyitva a szeme például. Ez ritka dolog és általában akkor fordul elő amikor valaki telejsen ki van merülve, alváshiánya van és képes bekómálni akár több percre is, akkor ez simán megesik.
2022. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Dehogy kamuzik! :D

Persze biztos, minden egyes nap amikor alszik kamuzik.. Kora reggel is látom, sőt, este is, amikor én később megyek be aludni.

Ilyenkor néha lecsukom neki finoman, mert egy az hogy para, kettő meg nem tudom mennyire pihen így a szeme.

2022. aug. 14. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Azért pakold tele a szobát fokhagymafüzérrel, a biztonság kedvéért. :D
2022. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy csak elájult.
2022. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
NINCS olyan, hogy nyitott szemmel alszik. Ha nem pislogsz 4 percig, akkor kiszárad a szemed és megvakulsz.
2022. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom is. Kiskorában mindig lezártuk,hogy ne száradjon ki a szeme.

Egyszer kb 1.5 éves volt,cipőt venni vittük babakocsiban. Ő aludt. Akkor is lezártam a szemét,az eladónő meg ott rémüldözött,hogy ő ilyet még sose látott XD.

2022. aug. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Anyukám óvónő volt. Neki is volt olyan ovisa,aki nyitott szemmel aludt.


Persze ez félig nyitott szem,nem tágra nyílt. De akkor is néz alvás közben.


A lányom is ijesztő volt babakorában idegeneknek emiatt.

2022. aug. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6

Értsd már meg, hogy van :D Itt írják hiszen többen is.

Nem tágra nyílt szem ez ilyenkor, hanem résnyire, de láthatóan nincs csukva teljesen és így mozog a szem a REM fázisban.

Páromnál heti 1-2 alkalommal biztos előfordul ez, de mondta, hogy tini korában is mondták már neki családtagjai, hogy tud-e erről. Csak eddig nem gondoltam bele, hogy ez lehet-e proléma.

2022. aug. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!