Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég régóta rágom a körmöm le...

Elég régóta rágom a körmöm le akarok szokni! Milyen megoldások vannak? (bővebben lentebb. )

Figyelt kérdés
én körülbelül 4 éves korom óta rágom a körmöm. eleinte csak a körmömet rágtam. anyuék nem vették észre. aztán mikor "elfogyott" a körmöm elkezdtem rágni a bőrömet is a körmöm körül. mikor kb 7 éves voltam anya csak akkor vette észre, de ekkor már véresre rágtam az ujjaim... mindig mondta hogy ne rágjam mert csúnya lesz és mondta hogy van olyan aki az egész karját lerágta stb.. de nem nagyon érdekelt olyan 10 éves korom körül kezdett zavarni a dolog elkezdtem keresni a megoldásokat először a barátnőimet kérdeztem akik azt mondták hogy lehet kapni keserű körömlakkot másnap rötön elmentem és vettem. nagyon örültem hogy mostantól szép lesz a körmöm és ápolt. (egyébként mindig kifestettem és egész "formásra" rágtam) szóval megvettem a körömlakkot még aznap felkentem még a bőrömet is ! aztán megkostoltam h milyen keserű. sajnos valamiért nagyon izlett. gyorsan oda is adtam barátnőmnek mert a végén még rászoktam volna hogy azt eszem és ugy csak rosszabb.próbáltam szépen kifesteni, paprikával bekenni. ilyesmiket. most 14 éves vagyok és ragtapaszozom de néha már azt is rágom már nagyon zavar kérek mindenkit hogy adjon tanácsot ha tud ! sajnos az ilyen bekenős dolgok nem jönnek be mert már kaparom is a bőrt.
2010. szept. 17. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

ezt csak úgy lehet abbahagyni mint minden mást. akarattal.

eldöntöd hogy nem csinálod többé és nem csinálod többé. ne is tedd a szád közelébe a kezed ha lehet. rágj valami mást, vagy nyalókázz, rágózz.


én is rágtam a körmöm 15 éves koromig, akkor jöttem rá mennyire ocsmány mikor mindig beszólt egy fiúbarátom hogy ez undorító és én annyira szégyelltem hogy eldöntöttem abbahagyom, sikerült. nem kell hozzá semmi különös.

2010. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meséltek valami olyanról hogy fel kell kenni a körmödre mint egy körömlakkot és ha rágni akarod akkor idővel el fog menni a kedved tőle mert irtózatos íze van...

Csak nem tudom mi ez ^^"

2010. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Rágózz helyette. Amúgy ha akár csak 1-szer is begyulladna úgy, hogy sebészetre kelljen vele menni (egy ismerősöm így járt, nagyon fájdalmas, jókora kötést kapott), akkor többé nem rágnád.
2010. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szerintem az akarat be jöhet mert elég akaratos vagyok. amugy a körömlakkot irtam a kis szövegembe hogy nem használt. :/
2010. szept. 19. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!