Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én most akkor elhízott vagyok,...

Én most akkor elhízott vagyok, és emiatt nagyobb eséllyel halok meg?

Figyelt kérdés

Ez a cikk azt írja, hogy "Tény, hogyha a haskörfogat a nőknél 88, a férfiaknál pedig 102 centimétert meghaladja, akkor a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázata is jelentősen megnő."

[link]

Férfi vagyok, 188 cm 102 kg, testzsírszázalékom 21%, elvileg tehát nem vagyok kövér, a haskörfogatom viszont 106 cm. Akkor most azért mert széles a törzsem már nagyobb eséllyel fog kialakulni nálam szív- és érrendszeri betegség? Mert ha tény, hogy 102 cm felett ez igaz, akkor rám is annak kell lennie. Nem?



2022. máj. 9. 01:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, emiatt nagyobb az esély rá.
Nem, ez az elhízottságtól függ, nem a haskörfogattól.
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem csak az a lényeg, hogy milyen hosszan élünk. Hanem, hogy milyen tartalmasan is. Ha azon kell izgulnod, hogy mennyi a haskörfogatod, akkor komoly pszichés gondjaid lehetnek az életben.

Táplálkoz egészségesen, sportolj, és kerüld a káros szenvedélyeket.

Ha ez meg van, akkor ismerd meg magadat.

2022. máj. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlenül. Az elhízottság egyik legfőbb veszélye a belső szervek elzsírosodása, ami többnyire akkor jelentkezik, mikor a szervezetünk már nem tudja hova tárolni a fölös energiát.

Javaslom szimplán kerüld a kenyereket, tésztákat és krumplit. Egyél zöldségeket és húsokat

2022. máj. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 franciasrac ***** válasza:
38%
Teljesen értek egyez at első válaszolóval, inkább 20 évet élnék, de mindennap szórakoznék, mint 80 évet egy barlangban
2022. máj. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Most belemagyaráztál valamibe valamit, hogy hőböröghess rajta? :D
2022. máj. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
“Nagyobb eséllyel halok meg” 😳😳😳 Mint mindenki másnak neked is 100%, hogy meghalsz.
2022. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már másoknak is feltűnt, hogy ezek elég necces számok, mivel ez egy ÁTLAG, amibe az európai zsokéktól, a növekedésben visszamaradt, esztékákban csücsülő világháborús nemzedéken meg az éhező indiaiakon át a busmanokig fű-fa-virágot belevettek. Pedig egy embernek csontozatilag nem csak magassága, hanem szélessége is van. Bizony van, akinek 30, van, akinek 40 centi van a két csípőcsontja között meg bordáknál is, mindenhol, és utóbbi kockahassal annyi körben, mint a másik görögdinnye-forma sörhassal... Persze hozzávetőlegesen azért mond valamit ez a szám, amire nem árt odafigyelni, legfeljebb hozzáadod / levonod belőle magadnak a néhány centit, amit neked le lehet belőle vonni. Meg aztán egy magasabb embernél pláne úgy arányosabb, ha szélesebb is.
2022. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne lennél kövér 102 kg-mal.
2022. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sportolok már több mint 10 éve rendszeresen, azzal nincsen baj.

Csak nem értettem, hogy miért közlik tényként az egyszerű általánosításokat?

#7: Kb. annyira vagyok kövér, mint itt a jobb oldalt középső, 25%-os fickó: [link] Nekem elvileg 21% a testzsírom.

2022. máj. 10. 00:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!