Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Holnap miért kapunk oltást?

Holnap miért kapunk oltást?

Figyelt kérdés

Hali. 7.osztályos vagyok és holnapra kell oltási könyv de nem tudom mit fogunk kapni, az oltási könyvbe sincs benne hogy miért, valaki megtudná mondani miért kapunk oltást???

13/F


2010. szept. 15. 20:36
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és megvagyok fázva, így megkaphatom???
2010. szept. 15. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudok az oltásról csak amit nekem is elmondott róla a doki :)


Az oltás általában egy adott kórokozó legyengített, szaporodni nem képes változata, amit felhígítanak gyógyszerekkel, mert nem hiszem, hogy kapsz egy nagy adag szart a karodba :)

Visszatérve a lényegre, a legyengített bacik, kórokozók nem tudnak terjedni, az immunrendszered viszont kifejleszti az ellen anyagot, ami nem csak a legyengített, hanem az életerős kórokozó, baci ellen is hatásos.


Ha megvagy fázva valószínűleg nem kapsz, mivel az immunrendszered mással foglalkozik.


Persze nem vagyok orvos, jobb volna erről megkérdezned a doktorbácsit/nénit.

2010. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom, későn írok, de nem Hepatitis A/B volt?
2011. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!