Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet a tánctól? Mindjárt...

Lehet a tánctól? Mindjárt megőrülök!

Figyelt kérdés
Hipofízis adenomám van (agyalapi mirigy jóindulatú daganat), de gyógyszeresen kezelnek. Ma másfél órát táncoltam (előtte nagyon régen táncoltam már), aktívan ugráltam, modern tánc, minden, ami kell. Utána pár órával elviselhetetlen görcs jött a fejembe, a homlokom közepébe, ott, ahol a hipofizis van. Szétszakad a fejem, hányingerem van, émelygek még most is. Lehet ettől a megerőltetéstől?
2010. szept. 10. 00:15
 1/1 anonim válasza:
nem kizárt. a fejfájás is vérnyomás változástol is létre jöhet. pl. Az agyban az agyvíz, a vér és az agyszövet aránya határozza meg a nyomás mértékét. Ha ezek aránya egészséges egyensúlyban van, akkor az agynyomás tökéletesen erős. Ha azonban a nyomás megváltozik – akár csökken, akár nő –, hihetetlen erős fejfájás alakul ki. A nyomás megváltozásának leggyakoribb oka az agyvíz mennyiségi növekedése vagy csökkenése.
2010. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!